Експерти назвали продукт, що допомагає позбутися від вісцерального жиру і багатьох хвороб

Вісцеральний жир ховається всередині черевної порожнини і може завдати багато шкоди здоров’ю. Він безпосередньо пов’язаний з більш високим загальним і поганим холестерином, а також низьким рівнем хорошого холестерину і з резистентністю до інсуліну. Надлишок цього жиру збільшує ризик серцевих і інших захворювань.

Фахівці Гарвардської медичної школи відзначили, що його надлишок може бути шкідливим через розташування поблизу ворітної вени, яка несе кров з кишкової області в печінку.

Речовини, що виділяються вісцеральним жиром, який діє як гормон, включають вільні жирні кислоти. Вони можуть потрапити в ворітну вену і печінку і впливати на вироблення ліпідів в крові.

В цьому плані є дивовижний продукт, який може допомогти позбутися від шкідливого жиру на животі і, по суті, отримати позитивні наслідки для здоров’я. Це – розчинна клітковина, головною властивістю якої є здатність розчинятися у воді.

Американські дослідники з Центру медичних наук Університету Колорадо провели обсерваційне 5-річне дослідження рівня вісцерального жиру і вживання розчинної клітковини у групи людей.

Результати показали, що на кожні 10 г збільшення споживання розчинних волокон приріст жиру на животі знижується на 3,7%.

Експеримент передбачає, що вживання в їжу продуктів, багатих розчинною клітковиною, є одним із способів позбавлення від шкідливого жиру на животі, і, відповідно, пов’язаних з ним потенційних хвороб.

Фахівці Американської школи громадської охорони здоров’я пояснили, що властивість розчинятися у воді дозволяє волокнам утворювати гель, який допомагає регулювати швидкість травлення, стабілізує рівень глюкози в крові і забезпечує краще засвоєння поживних речовин. Навпаки, нерозчинне волокно виводиться зі шлунково-кишкового тракту в первісному вигляді.

Одним з відмінних джерел розчинних волокон є авокадо. Крім цього, плід містить вітамін Е, залізо, калій і ніацин. Інші джерела розчинної клітковини – насіння льону і Чіа, морква, артишоки, квасоля, брюссельська капуста, батат, груші, інжир, абрикоси, яблука, насіння соняшнику, фундук і інші.

Британські фахівці в області харчування відзначають, що волокно допомагає в цілому підтримувати травну систему здоровою, а також знизити ризик серцево-судинних захворювань (хвороби серця та інсульту), діабету 2 типу та раку кишечника.

Нерозчинна клітковина допомагає запобігти появі запорів і знижує загрозу розвитку дивертикулярної хвороби. Завдяки волокнам, прискорюється переробка відходів, не утворюються шлунково-кишкові закупорки і знижується ризик виникнення дрібних складок і геморою в товстій кишці. Волокно збільшує об’єм стільця, робить його більш м’яким і легким, а відходи швидше проходять через травний тракт.


Не пропустіть