Експерти назвали 6 хвороб, які можна визначити за станом волосся

Іноді слабке та тьмяне волосся, що випадає – це результат неправильного догляду. Але в деяких випадках проблеми з волоссям – це небезпечний знак, помітивши який, важливо записуватися не в перукарню, а до лікаря. Розповідаємо, про які хвороби може попереджати наше волосся.

Хвороби зубів і ясен

Волосся – не зуби, так говорить старе прислів’я? Дослідження, результати якого були нещодавно опубліковані в виданні Journal of Clinical Investigation, його спростовує: нестача кератину, яка робить волосся тонким і неслухняним, так само погано впливає на зуби. Кератин – важливий будівельний матеріал, необхідний для здоров’я волосся і зубів. І якщо ваше волосся стало ламким, скоріш за все, зуби теж потребують підтримки. Так що запишіться до стоматолога!

Нездоровий раціон

Волосся стало тьмяним і тонким? Можливо, вам варто звернути пильну увагу на свій щоденний раціон: ламкість волосся і втрата блиску – ознака нестачі поживних речовин, який може позначитися на здоров’ї серця та інших важливих органів. Додайте в щоденну дієту побільше фруктів і овочів і скоротіть кількість оброблених продуктів.

Депресія

Тривалий стрес і тривога можуть стати тригером депресії – а ще вони потоншують волосся і змушують його випадати. У нормі ми щодня втрачаємо до 80 волосин, але якщо ви помітили, що випадання стало більш інтенсивним, можливо, вам варто звернутися до лікаря і підібрати антистресову терапію.

Порушення балансу гормонів

Гормональні контрацептиви можуть зробити ваше волосся менш блискучим, тонким, сухим і ламким – і якщо ви помітили щось подібне, зверніться до вашого гінеколога і попросіть підібрати для вас інші засоби.

Брак меланіну

Якщо у вас світле волосся, вам обов’язково потрібно захищати свої очі від ультрафіолету: як показали результати дослідження, опублікованого у виданні Ophthalmology, організм людей з блакитними очима і світлим волоссям виробляє менше захисного пігментного меланіну. В результаті блондинки і блондини більш схильні до вікової макулярної дегенерації, яка є головне причиною необоротної втрати зору у людей старше 50 років. Обов’язково захищайте свої очі від яскравого сонця!

Хвороби щитовидки

Раптове витончення волосся може бути проявом гіпотиреозу, стану, при якому щитовидна залоза не виробляє достатню кількість гормонів. Крім того, ослаблення і витончення волосся може бути ознакою синдрому полікістозних яєчників. Обов’язково зверніться до ендокринолога!

Читайте також: Здорове волосся: 10 найкращих продуктів, які їдять трихологи і радять робити це нам


Не пропустіть