Експерти: Covid-19 може розмножуватися в очах тижнями

Інформація про вірус ТОРС-ков-2 продовжує розкриватися. Так як цей вірус не був відомий раніше, дослідники намагаються зрозуміти рівень зараження і смертності, як він поширюється і як його можна лікувати. Є надія, що ця інформація допоможе відповідальним особам прийняти логічні рішення щодо норм суспільної охорони здоров’я.

Джозеф Меркола : Коронавірус може розмножуватися в очах протягом кількох тижнів

Інженери з університету Джона Хопкінса створили в інтернеті цифрову базу даних, яка щодня оновлюється з кількістю підтверджених випадків, смертей і загальної кількості тестів, проведених в країнах, які подали звіти. Загальний рівень смертності від вірусу можна дізнатися, взявши загальну кількість смертей, розділену на загальну кількість підтверджених випадків.

Це відсоток смертей, про які повідомлялося в новинах. Однак це число не є точним, оскільки у штатів не було ресурсів для масового тестування COVID-19. У більшості з протестованих також були симптоми, тому невідомо, у скількох він був і скільки людей видужало від COVID-19, але вони про це не знали, так як мали слабкі симптоми або їх відсутність.

У період з 22 березня 2020 року до 4 квітня 2020 року всі вагітні жінки, що надходили в пресвітеріанську лікарню в Нью-Йорку і медичний центр Ірвінга при Колумбійському університеті для пологів, пройшли скринінг на ТОРС-ков-2. Результати показали, що у 87,9% тих, хто мав позитивний результат на вірус, симптоми інфекції були відсутні.

Друге обстеження у притулку для бездомних в Бостоні показало, що 36% мали позитивний результат, але тільки у 7,5% був кашель, у 1,4% була задишка і у 0,7% температура. Якщо відсоток людей в загальній популяції, інфікованих без симптомів, становить лише половину від 87,9%, протестованих в Нью-Йорку, це значно знижує рівень смертності, оскільки збільшує число тих, хто отримає позитивний результат.

Це буде означати, що опубліковані показники смертності далеко не точні, так як більша частина тестування в даний час проводиться на людях, у яких є симптоми, що штучно підвищує показник і спотворює статистику.

ТОРС-ков-2 виявлений через тиждень після одужання

Дослідники знають, що в більшості випадків передача вірусу від людини людині відбувається через дихальні краплі. Проте, інші шляхи все ще знаходяться в стадії розслідування, так як вірус був виявлений і в інших тілесних рідинах, включаючи кал і кров. У той час, як деякі пацієнти з COVID-19 мають кон’юнктивіт, дані про реплікацію вірусу в зразках очей були мізерні.

Під час пандемії ТОРС-ков-1 вплив очної рідини був пов’язаний з підвищеним ризиком передачі та інфікування. Нове тематичне дослідження, опубліковане в журналі AnnalsofInternalMedicine, вказує на те, що коронавірус може жити в очній рідині тривалий час після того, як інфекція зникла.

Дослідники використовували дані, отримані від 65-річної жінки, яка в кінці січня приїхала з міста Ухань в Китаї в Італію і стала там першим підтвердженим випадком COVID-19. Вона була госпіталізована через 6 днів після прибуття.

Лікарі повідомляють, що у неї був кон’юнктивіт в день надходження в лікарню Національного інституту інфекційних хвороб імені Лаззаро Спалланзані в Римі . Після третього дня був узятий мазок, так як кон’юнктивіт не зникав. Зразки збирали майже щодня після виявлення ТОРС-ков-2 в рідині. Кон’юнктивіт, здавалося, покращився до 15 дня і минув до 20.

Тестування показало зниження концентрації вірусу через 21 день. До 22-го дня вірус не виявлявся. І все ж через 5 днів його знову виявили в зразку її очей. Лабораторні дослідження показали, що вірус продовжував розмножуватися в кон’юнктиві. Подальше тестування показало, що це заразно і може служити джерелом зараження для інших.

Кон’юнктивіт – одна з ознак COVID-19

Про симптоми кон’юнктивіту «іноді повідомлялося» при COVID-19, аналогічним чином і інші типи коронавірусів пов’язані з кон’юнктивітом. Однак не було асоціацій з ТОРС-ков або БВРС-ков.

Вірусний кон’юнктивіт надзвичайно заразний і часто самостійно проходить без лікування. Стан може розвинутися після контакту з людиною з інфекцією верхніх дихальних шляхів, такою як COVID-19, або може розвинутися після поширення вірусу по всьому тілу вздовж слизових оболонок, що з’єднують легені, ніс, горло і слізні протоки.

Для вірусного кон’юнктивіту, який зазвичай проходить через два-три тижні, не існує лікування. Антибіотики, мазі або краплі не ефективні, так як цей стан викликаний вірусом, а не бактеріями. Холодні компреси і штучні сльози можуть допомогти полегшити симптоми.

У бесіді з журналістом з WashingtonPost фахівець з інфекційних захворювань Девід Харді зазначив, що більшість людей не завжди пам’ятають про зв’язок між носом і оком.

Симптоми COVID-19 включають кашель і задишку. Вам слід звернутися до лікаря, якщо у вас проблеми з диханням, постійний біль або тиск в грудях, сині губи або обличчя.

Нещодавно Центр по контролю і профілактиці захворювань додав ще шість станів, які можуть з’явитися при ТОРС Ков-2 . Симптоми кашлю і задишки можуть з’явитися протягом 2-14 днів після контакту з вірусом. Центри з контролю і профілактики захворювань США сказали, що люди з цими двома симптомами або ті, у кого є принаймні два з наступних, можуть мати COVID-19:

 • Підвищена температура
 • Періодична тремтіння з ознобом
 • Озноб
 • М’язові болі
 • Головний біль
 • Біль в горлі
 • Нова втрата нюху або почуття смаку

Що таке кон’юнктивіт?

Існує тонкий шар тканини, що вистилає внутрішню поверхню повіки і білу частину очей. Це називається кон’юнктивою. Коли вона запалюється або опухає, цей стан називають кон’юнктивітом. Він особливо часто зустрічається у дітей, але може статися і у дорослих. Кон’юнктивіт може бути викликаний вірусом, бактеріями або хімічним подразником, а симптоми включають в себе:

 • Відчуття шорсткості, свербіж або печіння в ураженому оці
 • Надмірне сльозовиділення
 • Опухлі повіки
 • Посилена чутливість до світла

Назва “рожеві очі” ( англ. Pinkeye ) походить від останнього симптому, який являє собою рожеве знебарвлення ураженого ока, включаючи білки . Дорослі та діти, які мають алергічні реакції на пилок, дим, хлор або інгредієнти в косметиці, також можуть мати симптоми кон’юнктивіту після їх впливу.

Алергічний кон’юнктивіт зустрічається частіше, якщо ви страждаєте від сезонної алергії. Стан розвивається, коли алергічний білок контактує з оком. Хімічний кон’юнктивіт може бути викликаний впливом шкідливих хімічних речовин або забруднювачів повітря.

Якщо ви часто відвідуєте хлоровані басейни, то хлор може іноді викликати хімічний кон’юнктивіт. Якщо ви носите контактні лінзи, вам необхідно тимчасово припинити їх носіння і, можливо, доведеться перейти на інший тип або дезінфікуючий розчин.

Оскільки він дуже заразний, важливо тримати руки подалі від очей, так як ви можете передати інфекцію іншим. Ретельно і часто мийте руки і щодня міняйте рушники. Викидайте будь-яку косметику для очей і ніколи не діліться нею з іншими.

Нова інформація має значення для запобігання поширенню

Документ підтвердив те, що також виявили інші: коронавірус ТОРС може жити в рідині очей. Однак, як зазначив Харді, найчастіше уражається область горла і легенів, де це може привести до серйозних пошкоджень. Він сказав репортерові з TheWashingtonPost:

«Клітини всередині очей схожі, але не однакові. Потрапляючи в око, він не викликає такого руйнування, як в клітинах дихальної системи.

Найважливіше запам’ятати, що не можна торкатися свого обличчя, поки ви не повернетеся додому, не вимиєте руки і не переконаєтеся, що вони чисті. Ви повинні бути дуже пильними і припускати, що зовні все могло бути заражене свіжим коронавірусом».

Результати також мають наслідки для працівників охорони здоров’я. Незважаючи на те, що для широкої публіки немає необхідності використовувати маски для обличчя, Аарон Глатт з Клініки МаунтСінай в Південному Нассау і представник Товариства інфекційних хвороб Америки заявив TheWashingtonPost, що ці висновки можуть вплинути на процедури громадської охорони здоров’я.

Тим не менш, він також вважає, що необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, скільки людей може переносити вірус в очній рідині. Інформація також підкреслює важливість уникнення контакту з очима, носом і ротом, а також частого миття рук з використанням хорошої техніки. Вчені прийшли до висновку:

«Пов’язане з цим значення полягає у важливості правильного використання засобів індивідуального захисту для офтальмологів під час клінічного обстеження, оскільки слизова оболонка ока може бути не тільки місцем проникнення вірусу, а й джерелом зараження.

Крім того, ми помітили, що вплив ТОРС-ков-2 на очі може відбуватися на ранніх етапах COVID-19, з чого можна зробити висновок, що заходи щодо запобігання передачі по цьому маршруту повинні бути реалізовані якомога раніше».

Запобігайте поширенню вірусів і захистіть своє здоров’я

Правильне миття рук допомогло знизити поширеність респіраторних захворювань серед новобранців ВМС на 45%, демонструючи силу чистих рук. Дослідження показали, що ретельне миття рук допомагає запобігти інфекції, в тому числі респіраторним захворюванням.

Тому краще всього слідувати порадам Центрів по контролю і профілактики захворювань США і регулярно мити руки.


Не пропустіть