Думка дерматолога: про які проблеми повідомляє суха шкіра на ліктях

Сухість певної ділянки шкіри, наприклад, ліктів, свідчить про захворювання і порушення в роботі організму.

Суха шкіра завжди характерна для атопічних, тобто алергічних, станів: дерматиту, бронхіальної астми, вазомоторного риніту, іноді харчової алергії. Також на ліктях можуть проявлятися осередки псоріазу.

Часто сухі лікті можуть бути пов’язані з гіперкератозом, тобто надмірним розростанням рогового шару епідермісу. Він може виникнути внаслідок механічної дії на шкіру, наприклад, натискання на лікті при сидінні за столом.

За словами дерматолога, шкіра – перший бар’єр, який захищає людей від зовнішнього середовища. Якщо вона пошкоджується, то запускається процес регенерації, внаслідок чого відбуваються локальні зміни: шкіра потовщується, стає сухішою, з’являється чіткий шкірний малюнок.

Це стосується і обробки п’ят пемзою або пилкою: чим більше ви знімаєте роговий шар, тим більше він наростає, зазначає лікар.

Також причиною можуть бути різні ендокринні порушення і нестача вітамінів. Вироблення шкірного сала відбувається під дією гормонів, це, перш за все, андрогени і естрогени. Якщо цих гормонів виробляється менше, шкіра залишається бути сухою. Виражені зміни дерми відбуваються при цукровому діабеті.

Коли з’являються проблеми зі шкірою, то потрібно звернутися до дерматолога.  Якщо ж лікар запідозрить якісь захворювання, то може направити вас до ендокринолога або гастроентеролога.

Джерело 7mednews

Не пропустіть