Дожити до ста. Вчені назвали основні фактори довголіття

Зараз середня тривалість життя стрімко зростає в багатьох країнах світу. Як вважають фахівці, тривалість життя на 75% залежить від зовнішніх чинників, наприклад, харчування і способу життя. І тільки на 25% – від генетики.

Є деякі ознаки, за якими можна визначити потенційних довгожителів – багато вчених проводять дослідження на цю тему. Наприклад, було встановлено, що шансів на довге життя більше у тих, чия вага завжди була у нормі.

Одним з важливих чинників вчені вважають оптимізм і соціальну реалізацію. Переважна більшість довгожителів мають багато друзів, часто спілкуються з різними людьми, захоплюються творчістю і дивляться на життя з оптимізмом. Крім того, довгожителям не властиво переживати за вік – вони відчувають себе молодшими, ніж говорять цифри у паспорті, і ведуть активний спосіб життя.

Ще один ключовий фактор – харчування. У раціоні довгожителів обов’язково повинні бути свіжі фрукти і овочі, а також морепродукти. Як показують дослідження, середземноморська дієта допомагає жити довше і уникнути вікових захворювань.

Не менш важливий для довгожителя хороший сон. Проблеми зі сном часто є наслідком якихось порушень або захворювань, а також значно знижують якість життя. Тому тим, хто планує відзначити столітній ювілей, потрібно приділяти сну достатньо часу.

Звичайно, не слід забувати про важливість фізичної активності. Для довгожителя варто зберігати тонус м’язів. Фахівці радять фізичні навантаження усім без винятку – навіть піші прогулянки або легка зарядка принесуть хороший результат.

Джерело 7mednews

Не пропустіть