Чим підживити гортензії, щоб отримати пишний цвіт наступного сезону

Сьогодні величезна кількість людей, що мають присадибну ділянку, вирощують на ній різні культури. Гортензія – це поширена садова рослина, якою раніше прикрашали свої сади тільки англійські і французькі аристократи. Сьогодні вона доступна кожному і широко використовується в ландшафтному дизайні. Квітка не надто вибаглива у догляді, однак, щоб рослина добре росла і радувала своєю декоративністю, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій. Дуже важливе значення має підживлення гортензії восени. Без нього вона не буде добре цвісти в новому сезоні. Але тут важливо правильно виконати цей процес. Про те, як правильно зробити це, розповімо у цій статті.

Чи потрібно вносити добрива восени?

У період активної вегетації гортензія витрачає великий запас накопичених поживних речовин. Тому, щоб вона нормально перезимувала, необхідно їх заповнити. І єдиний спосіб зробити це – осіння підгодівля. Без неї рослини будуть слабкими, через що вони не тільки почнуть набагато пізніше і гірше цвісти, а й можуть взагалі загинути. Тому відповідь на питання про те, чи потрібно підгодовувати гортензії, напрошується сам по собі.

Коли краще вносити добрива?

З цього приводу суперечки серед садівників не вщухають. Але досвідчені стверджують, що найбільш оптимальним часом є кінець серпня, коли закінчився період цвітіння і формування нових пагонів. Саме в цей період кореневище починає активно поглинати і накопичувати поживні речовини.

Дуже важливо провести підгодівлю вчасно, щоб до настання зими на стеблах сформувалася товста кора, здатна захистити гортензію від сильних морозів. Але при цьому потрібно враховувати кліматичні умови регіону, в якому ви проживаєте. Найчастіше добрива вносять відразу з настанням листопада, але не менше ніж за місяць до перших заморозків. А останню підгодівлю проводять під час утеплення.

Чим краще підживити рослину?

Вибір добрив – це дуже важливий аспект, яким часто нехтують багато садівників. Яких-небудь строгих правил не існує, але обраний засіб має бути направлений на наступні завдання:

 • зміцнення кореневища;
 • підживлення ослаблених рослин;
 • зниження ризику розвитку захворювань;
 • підготовка до зимівлі;
 • створення умов для хорошого цвітіння в новому сезоні.

Досвідчені садівники для підгодівлі використовують найрізноманітніші добрива. Але серед кращих можна виділити наступні:

 • Саморобні розчини. Гортензії дуже чутливі до рівня кислотності. Тому для підгодівлі можна використовувати кисломолочну продукцію (кефір, сироватку або кисле молоко), підкислену воду, бурштинову кислоту, розчин глюкози або подкисший хліб.
 • Трав’яні настої. Їх готують з кропиви, чистотілу і кульбаби. Рослини подрібнюються, заливаються водою і настоюють. Потім воду використовують для підливання кущів. Цей засіб дуже ефективний, оскільки він багатий великою кількістю поживних речовин. Також в настій можна додати кілька крапель йоду, що дозволить знизити ризик розвитку захворювань.
 • Розчин марганцівки. Головне, щоб він був слабким. Цей розчин сприяє зміцненню пагонів, формуванню пишною крони і гарному росту.
 • Мінеральні добрива. Їх краще використовувати на ділянках землі зі збідненим хімічним складом. При виборі потрібно враховувати спрямованість засобів, а під час підгодівлі слід строго дотримуватися інструкції.
 • Сульфат калію. Він багатий натрієм, залізом і сіркою, які необхідні для гарного росту гортензій. Ці елементи стимулюють ріст і зміцнення кореневища, а також знижують ризик перемерзання. Використовувати можна як рідкі, так і сухі засоби.
 • Калімагнезія. Це універсальне добриво, в складі якого присутні всі необхідні мікроелементи для нормального росту квітів. Воно сприяє гарному росту і цвітінню. Для приготування розчину потрібно в 10 літрах води розвести 20 г калімагнезії. Можна підгодовувати і будь-якими іншими добривами, але перераховані вище є кращими.

Як правильно проводити процедуру?

Перед підгодівлею потрібно за кілька тижнів внести в грунт перегній. Це необхідно для того, щоб захистити кореневу систему від перемерзання, а також наситити грунт азотом, який на початку весни запустить процеси цвітіння. Найкраще використовувати гній, який розчиняється у воді в співвідношенні 1 до 10.

Непоганим варіантом стане використання сухих комплексних добрив. Вони підсипаються під чагарники, після чого земля перекопується. Завдяки цьому під час відлиги гранули будуть розчинятися і живити кореневу систему мінералами.

Висновок

Осіння підгодівля гортензії – це обов’язкова процедура, яка впливає на ріст, цвітіння і декоративність рослин. Тому, якщо ви вирішили зайнятися їх розведенням на своїй присадибній ділянці, то відразу налаштуйтеся на те, щоб забезпечити квітам належний догляд. В іншому випадку всі ваші зусилля просто зійдуть нанівець.

Читайте також: Як підготувати гортензії до зими: схема обрізки рослини восени


Не пропустіть