Чим підживити часник в червні, щоб отримати багатий урожай

Часник добре відгукується на правильний догляд і регулярне внесення добрив, формуючи великі повноцінні головки, які довго зберігаються. Головне не прогавити терміни підгодівлі, адже червень – переломний місяць в розвитку культури.

Що необхідно озимому часнику в червні

На початку літа пір’я часнику вже виросло, і починає активно розвиватися головка – без червневої підгодівлі не можливо зібрати хороший врожай.

У цей період культура потребує, перш за все, калію, і невеликої кількості фосфору, які відповідають не тільки за формування якісної головки, а й за визрівання і подальше зберігання.

На що орієнтуватися для внесення підгодівлі

При проведенні червневої підгодівлі важливо не пропустити оптимальні для процедури терміни: занадто раннє внесення добрив сприятиме росту стрілок і листя, якщо час згаяно – підгодівля не подіє.

Орієнтовні терміни літнього підживлення озимого часнику різняться по регіонах: на півдні – перша половина червня, в середній смузі краще вносити поживні елементи не раніше середини червня, в холодних регіонах потрібно дочекатися настання другої половини червня.

При виборі часу не можна повністю опиратися на календар, потрібно орієнтуватися і на зовнішній вигляд озимого часнику, враховуючи швидкість розвитку культури: якщо пір’я велике, квіткові стрілки викинуті – настав час приступати до роботи, попередньо обламавши насіння.

Чим підживити озимий часник в червні

В якості добрив можна використовувти як готові склади для цибулі та часнику, так і підготувати поживну суміш самостійно.

З мінеральних добрив доречним є внесення сульфату калію. Цінителі органіки можуть додати деревний попіл, що містить безліч мінералів, які мають позитивний вплив на ріст головки.

Як приготувати склад

Для приготування мінерального розчину, в 10 л теплої води розчиняють 1 ст. ложку сульфату калію. Для позакореневого підживлення робочий склад роблять в 2 рази слабкішим.

З органіки частіше готують настій: в відро води, температурою 40-45 градусів, висипають 2 склянки просіяного деревного попелу, перемішують, і витримують протягом 2 годин.

Правила внесення

Якщо озимий часник потужний, з міцним стеблом – мінеральний розчин вносять під корінь вранці або ввечері, в кількості 1 л на рослину в заздалегідь зволожений грунт.

Якщо пір’я невелике, блякле – часнику потрібна швидка допомога. Впоратися з ситуацією допоможе обприскування мінеральним складом для максимально швидкого проникнення поживних речовин до клітин рослини через листя. Позакореневе підживлення проводять ввечері або похмурим днем, рясно змочуючи стебла і пір’я з усіх боків.

Настій попелу вносять з поливом під корінь, попередньо розвівши об’єм розчину водою до 12 л, з розрахунку 0,5 л на кожну рослину.

При підвищеній вологості грунту, сухий попіл просто розсипають по часниковим грядках, закладаючи добриво в грунт сапкою. Немає нічого страшного якщо попіл потрапив на зелене пір’я – він допоможе відлякати шкідників.

Періодичність

Озимий часник не можна підгодовувати кожного дня. Якщо грунт родючий, одного червневого внесення добрив цілком достатньо для формування повноцінної головки. Якщо грунт бідний, підгодівлю повторюють через два тижні після першої.

Читайте також: Перець скидає зав’язі: які причини потрібно усунути і як допомогти рослині


Не пропустіть