Чи збільшує пошкоджена шкіра рук шанси захворіти на COVID-19?

Навряд чи ваші руки колись були колись чистішими, ніж тепер. Але багато людей виявили, що від частого миття шкіра рук стала сухою та почала розтріскуватись, пише Вона з посиланням на Sunday Times.

Постає запитання – чи не збільшують ці пошкодження вірогідність підхопити коронавірус та інші хвороби?  Доктор Грем Ген Данкомб, кваліфікований лікар загальної практики та експерт у галузі естетичної медицини Інституту відновлення шкіри, каже, що потріскана шкіра не збільшує ризик зараження.

«На щастя, не виявлено, щоб цей вірус передавався через шкіру або навіть через рани. Він може вижити тільки у тканинах дихальних шляхів і ви не можете заразитись через пошкодження шкіри», – пояснює він.

Однак лікар Анастасія Томсон вказує, що порушення бар’єрної функції шкіри може зробити вас більш сприйнятливими до екземи або інших шкірних інфекцій.

Що стосується відновлення сухої шкіри рук, доктор Данкомб каже, що використання зволожуючих засобів повинно бути безпечним. Доктор Томсон рекомендує наносити зволожуючий крем або лосьон одразу після миття, щоб затримати вологу.

“Зволожуючі засоби не збільшують осідання на шкіру бактерій, але і не захищають від патогенних мікроорганізмів, тому після контакту з потенційно забрудненими поверхнями, руки треба ще раз обробити чи вимити”,- додає вона.

 


Не пропустіть