Чого не можна робити при посіві солодкого перцю на розсаду

Посів солодкого перцю на розсаду – це тема, яка завжди викликає безліч суперечок і питань. Коли сіяти, чи потрібно обробляти насіння перед посівом, чи потрібно його пророщувати і як взагалі краще сіяти перець: в торфотаблетки або звичайний грунт? Цими питаннями свого часу, напевно, задавалися абсолютно всі городники.

Але ця стаття буде трішки на іншу тему. Ми пропонуємо поговорити не про правила посіву розсади перцю (про це у мене вже є інші статті), а про найчастіші помилки, які допускають городники при посіві. Адже, погодьтеся, набагато краще вчитися на чужих помилках, ніж на власному невдалому досвіді.

Чого не можна робити при посіві солодкого перцю

1. Ранній посів

Одна з найчастіших помилок, звичайно ж, пов’язана з неправильними термінами посіву перцю на розсаду. Багато городників сіють перець занадто рано, і в підсумку це призводить до проблем з розсадою.

Наприклад, вона може дуже сильно перерости, чекаючи пересадки на постійне місце, і тоді догляд за нею в домашніх умовах буде досить проблематичним. А якщо розсада встигне зацвісти до висадки, то після пересадки вона, швидше за все, скине всі квітки і надовго відкладе наступне цвітіння (через стрес, пов’язаний з пересадкою).

Тому дуже важливо чітко продумувати терміни посіву перцю на розсаду. Так, це культура з довгим періодом вегетації, і тому сіяти його потрібно раніше, ніж більшість інших культур. Але все-таки занадто поспішати з цим не варто. Краще чітко розрахувати: коли ви зможете висадити перець на постійне місце і в якому віці до цього часу повинна бути розсада.

2. Неопрацьований грунт

Намагайтеся купувати грунт одних і тих же марок, в якості яких ви точно впевнені. Але, якщо ви не впевнені у виробнику або берете грунт для розсади з вулиці, то краще зайвий раз перестрахуватися і зайнятися додатковою обробкою.

В першу чергу, звичайно, потрібно подбати про знезараження грунту, щоб в ньому не залишилося нічого, що могло б завдати шкоди молодим рослинам. А якщо ви використовуєте вуличний грунт, то його ще варто додатково збагатити поживними речовинами (хоча б внесіть біогумус). Так ви точно будете впевнені в тому, що розсаді на перших етапах росту буде достатньо живлення.

3. Глибокий посів

Насіння перцю не варто занадто сильно заглиблювати при посіві. Це може перешкодити сходам швидко вибратися з-під грунту. Найкраще закопувати насіння тонким шаром грунту, не більше 1 сантиметра товщиною. Таку відстань сходи подолають швидко і без проблем.

4. Рясний полив

Насінню для проростання потрібна волога, але це зовсім не означає, що посіви потрібно дуже рясно поливати, щоб швидко отримати сходи. Для цього цілком підійде і помірна вологість. А ось занадто рясний полив може привести до швидкого поширення цвілі в грунті і подальшого зараження молодих рослин.

Не допускайте довгого застою вологи в посівах і поливайте їх дуже помірно. Можна, наприклад, просто гарненько зрошувати їх з пульверизатора раз в пару днів і вирощувати в міні-теплиці під прозорою кришкою. Так довше підтримується потрібна вологість.

5. Пересихання грунту

Ще одна крайність – це занадто рідкий полив, який призводить до регулярного пересихання грунту. В таких умовах сходи якщо з’являться, то дуже не скоро. Тому на дружне і швидке проростання насіння можна не розраховувати.

Не забувайте регулярно перевіряти посіви і поливати їх. Краще це робити в міру підсихання верхнього шару грунту. Побачили, що верхній шар майже просох – полили ще раз. У цій справі важлива регулярність.

6. Протяги і прохолода

Перець добре проростає і розвивається, тільки коли в приміщенні досить тепло. Тому, якщо ви точно знаєте, що у вас дме з вікон, краще поставити перець на пророщування не на підвіконня, а в більш тепле місце. В іншому випадку сходів взагалі можна не дочекатися.

Читайте також: Що робити, щоб розсада томатів росла товстенькою і кремезною


Не пропустіть