Більше позитиву! Як налаштуватися на успішне схуднення

Чи часто ми починаємо « нове життя» з понеділка , з першого січня або на наступний день після іменин? Постійно! Чи вдається нам дотримуватися принципів правильного харчування і регулярно займатися спортом довше одного тижня? Не завжди. Як це виправити і нарешті зробити своє життя кращим – в нашому матеріалі.

Фахівці вважають, що, якщо ви хочете змінити життя (правильно харчуватися, займатися спортом), потрібно сформувати звичку. Причому одну, а не п’ять штук відразу! На це йде як мінімум 21 день, але може розтягнутися і на рік. А якщо постійно змушувати себе ходити правильно по всіх фронтах, досить скоро у вас закінчаться сили – і доведеться все кинути. Ось як можна додати нову корисну звичку в своє життя.

1. Оцініть бажання
Наприклад, ви сидите ввечері і медитуєте на шматок піци. Бажання з’їсти її вступає в конфронтацію з бажанням схуднути. Подумайте, що і чому ви відчуваєте. Може, це стрес, нудьга, тривога, а зовсім не бажання з’їсти саме цей шматочок піци? Є щось, що поліпшить ваш настрій швидше і без почуття провини? Скажімо, дзвінок подрузі або хороший фільм. А піца поступиться місцем салату. У будь-якому випадку з чималою часткою ймовірності ви зможете прийняти більш «здорове» рішення.

2. Змініть напрямок думок
Багато людей, які позбулися десятків, а то і сотні кілограмів за допомогою хірургії, не можуть побороти постійного бажання їсти. Але ті з них, хто вчиться насолоджуватися новим тілом і його можливостями (як мінімум в плані пересування), намагаються більше гуляти і частіше замінювати цукерки яблуками. Коли ви навчитеся перенастроювати думки на бажання з’їсти щось корисне, вам буде простіше позбавитися від зайвої ваги.

3. Уявіть свою мету
Більшість людей між великою нагородою потім і маленькою зараз виберуть маленьку. Але дослідження показують, що, представляючи майбутню фігуру, легше її досягти. В ході одного експерименту ті, хто бачив себе більш тренованим або вгодованим в залежності від проходження здорового способу життя, займалися спортом активніше, ніж ті, кого не просили включати уяву. Фахівці рекомендують робити колажі та мотивуючі малюнки, щоб з великим бажанням займатися поліпшенням власного тіла.

4. Перестаньте боротися з собою
Одна з найбільших проблем, пов’язаних з силою волі, це те, що доводиться представляти кожен вибір як боротьбу між собою і ідеалом. І виграють в неї мало хто. Думка на зразок «Нічого не станеться, якщо я з’їм пару чіпсів» швидко перетворюється в «Раз, можна доїсти пачку до кінця». Тут важливо, щоб тіло і мозок працювали разом і зосередилися не на тому, що їм не можна, а на тому, що можна з’їсти.

5. Більше позитиву
Важлива частина формування звички – нагорода. Якщо ви даєте собі нагороду за поведінку, мозок виробляє дофамін, що підвищує бажання повторити успіх.

Джерело


Не пропустіть