Баклажани: основні поради, щоб виростити сильну та здорову розсаду

Баклажан – досить «примхливий» овоч, тому, щоб отримати хороший урожай, потрібно виростити спочатку міцну розсаду. Робити це необхідно правильно і в потрібний термін. Для визначення останнього можна взяти в якості орієнтира місячний календар. Пропонуємо вам поради по вирощуванню розсади баклажанів відповідно до сприятливих для цього днів.

Кращий час для посадки насіння

Багато городників зараз дотримуються рекомендацій по посіву і вирощування овочів відповідно до фаз Місяця. Це правильно, тому що вже давно доведено його вплив на все живе на нашій планеті завдяки приливним силам, які він викликає. Щоб насіння баклажанів зійшло та зміцніло, навесні його краще сіяти в наступні дати:

  • Березень – 3-є і 4-е, 17-е і 18-е, 22-е і 23-є, 30-е і 31-е числа.
  • Квітень – 13-15-е, 19-е, 28-е числа.

Категорично не рекомендується робити це:

  • У березні – з 9-го по 13-е число, 24-25-го, 27-28-го.
  • У квітні – 6-7-го, 11-12-го числа і 26-27-го.

Вибір ємностей і підготовка грунту

Розсаду можна виростити не тільки в теплиці, а й вдома на підвіконні, головне, щоб в приміщенні температура повітря становила + 22-28 ⁰С. У наш час в будь-якому спеціалізованому магазині можна придбати для посіву насіння контейнери, торф’яні таблетки, ящики або касети. Також можна заощадити і використовувати в якості ємності звичайні одноразові стаканчики.

Кращим грунтом для насіння баклажанів буде суміш з городньої землі (дерну), перегною і торфу (з розрахунку 3:2:5), якщо посів буде здійснюватися в контейнери або касети. При посадці в торф’яні горщики добрива можна не додавати.

Також підійде суміш з піску, городньої землі і покупного грунту для розсади.

Важливо знати: досвідчені городники додають в грунтосуміш для розсади вермикуліт, щоб посилити вологопоглинання грунту і зробити його структуру більш пухкою і дихаючою.

Кращі умови для проростання насіння

Щоб насіння швидше зійшло, краще дати йому заздалегідь “проклюнутись”. Для цього достатньо замочити його у теплій воді або загорнути в зволожену серветку (тканину) і покласти годин на 12 в тепле місце.

Також слід провести знезараження насіння, якщо тільки воно ще не пройшло обробку у виробника. Щоб зробити це, можна розвести 3 мл 10% перекису водню в 100 мл води, нагріти до 38-40 ⁰С і замочити в цьому розчині насіння хвилин на 10.

Після цього слід висаджувати в одну ємність по 1 насінині на глибину 05-1 см, а якщо висадка відбувається в ящик, то на відстані кількох сантиметрів одна від одної.

Ємності з посадженим насінням потрібно встановити в теплому місці та накрити плівкою. Освітлення вони не потребують, поки не з’являться перші паростки, після чого їх потрібно буде перенести на підвіконня, де більше сонця.

Важливо знати: Спочатку сходам потрібно багато світла, тому при необхідності їх потрібно забезпечити додатковим освітленням.

Також важливо стежити за температурою повітря: вдень вона повинна складати + 24-28 ⁰С, а вночі – не більше +15 ⁰С. Таким простим способом молоді паростки загартовуються, що допоможе їм краще адаптуватися при пересадці в грунт.

Полив, поки насіння ще знаходиться на стадії сходів, краще здійснювати обприскуванням, щоб не вимити його з грунту або не пошкодити слабенькі перші корінці. Температура води повинна бути не нижчою, ніж у повітря.

Важливо: баклажани погано переносять пересихання грунту, тому постійно перевіряйте його стан. Також не слід їх заливати, так як це сприяє розмноженню хвороботворних бактерій.

Перша підгодівля

Щоб розсада вийшла сильною, її необхідно підживити в міру зростання. Першу підгодівлю сходам потрібно дати на 7-10 день після їх появи. Кращим живленням для них в період формування кореневої системи стануть добрива, в складі яких багато фосфору.

Також важливо стежити, щоб листя сусідніх рослин не стикалися і не затінювали один одного, інакше вони почнуть «витягуватися», що послабить стебла.

Якщо виконати всі умови підготовки і посадки насіння, то вже через 50-70 діб міцну і загартовану розсаду можна буде пересаджувати в грунт.

Читайте також: Коли садити цвітну капусту на розсаду і рекомендації по догляду


Не пропустіть