7 рослин, які потрібно удобрювати яєчною шкаралупою

Пам’ятайте, добриво з яєць підходить не всім садовим і кімнатним рослинам. Деякі овочеві і фруктові культури погано переносять яєчну шкаралупу, віддаючи перевагу кислому грунту. У цій статті ми розповімо, як правильно готувати домашню підгодівлю і яким рослинам її давати.

Як підготувати шкаралупу до використання?

Приготували омлет або черговий пиріг? Не викидайте шкаралупу від сирих яєць. Саме в них міститься багато корисних компонентів, які підживлюють ваші рослини. Варена шкаралупа вже не така корисна через термічну обробку. Щоб яєчна шкаралупа не почала пахнути, попередньо обшпарте її гарячою водою і просушіть.

Зберігайте яєчну шкаралупу в паперових пакетах в теплому місці. При правильному зберіганні шкаралупа підсохне, не пошкодивши білкову плівку. Як тільки шкаралупа добре висохне, потовчіть її і покладіть в чистий пакет з паперу. Мішки з поліетилену не підійдуть для зберігання, так як в них утворюється конденсат.

Для чого використовують яєчну шкаралупу?

Підживлення

Деякі рослини потребують додаткового живлення. Тоді на допомогу приходить яєчна шкаралупа. У ній міститься багато корисних вітамінів, мінералів і мікроелементів. Щоб забезпечити рослину всіма поживними компонентами, потрібно кинути підсохлу шкаралупу в грунт. Разом з кальцієм садові культури отримають цинк, фтор, калій і магній.

Для легких піщаних грунтів

Якщо рослини потребують додаткових порцій кальцію, для цього чудово підійде яєчна шкаралупа.

Для важких кислих грунтів

Щоб привести грунт в родючий стан і розкислити його, необхідно удобрювати землю яєчною шкаралупою. Вона насичує грунт киснем.

Для боротьби зі шкідниками

Яєчна шкаралупа – справжня рятівниця від равликів, кротів, польових мишей, колорадських жуків і інших непроханих гостей.

  • Щоб позбутися від капустянки, потовчіть шкаралупу і змішайте її з соняшниковою олією. Отриману суміш садівники вкопують між рядами.
  • Для боротьби з колорадським жуком рекомендується робити порошок зі шкаралупи. Ним потрібно посипати шкідників.
  • Щоб прогнати кротів, равликів і інших шкідливих істот, можна зробити захисну рамку з шматків шкаралупи.

Як зробити рідке добриво з яєчної шкаралупи?

Насамперед подрібніть суху шкаралупу до дрібного порошку. Всипте його в скляну ємність і залийте водою. Накрийте майбутнє добриво кришкою. Залиште на 2 тижні в темному місці настоюватися. Щоб використовувати готове добриво за призначенням, необхідно розвести його водою у співвідношенні 1 до 3.

Які рослини люблять добриво з шкаралупи?

Цвітна капуста

Висаджуючи розсаду капусти, добре додати в готові лунки жменю шкаралупи яєць. Додатково можна насипати добриво навколо кожного саджанця, щоб захистити його від шкідників.

Томати

Дуже часто томатам не вистачає кальцію, і вони починають гнити. Щоб в майбутньому запобігти цій проблемі, потрібно висаджувати помідори разом з яєчною шкаралупою.

Слива

Рівень плодючості сливи і якість плодів залежить від кількості кальцію в раціоні дерева. Яєчна шкаралупа стане відмінною підгодівлею для сливи. Висипайте подрібнену шкаралупу біля коріння один раз в декілька років, щоб сливове дерево залишалося здоровим і сильним.

Картопля

Щоб виростити м’яку і велику картоплю, потрібно засипати яєчною шкаралупою міжряддя.

Розсада

Яєчна шкаралупа запобігає появі «чорної ніжки» – найпопулярнішої проблеми при вирощуванні якісної розсади. Киньте порошок з яєчної шкаралупи в ємність з розсадою, і все буде добре.

Які рослини не люблять яєчну шкаралупу:

  • горох;
  • огірки;
  • полуниця;
  • кабачки. ⠀

Не пропустіть