5 табу літнього догляду, від яких з’являються заломи і пігментація

Погода так і шепоче: біжіть на вулицю, їдьте на природу, купайтеся! Але поки у вашій косметичці лежать матуючі серветки, на туалетному столику стоїть баночка з ретинолом, а крем з позначкою SPF досі не куплений, літній відпочинок може бути небезпечний для шкіри. Пояснюємо, що робити не можна і чому.

1. Боротися з жирним блиском

Під впливом сонця шкірне сало виділяється активніше, і багато жінок в паніці хапаються за матируючі засоби, намагаючись підсушити шкіру. Але це шлях в нікуди: чим частіше ви очищуєте епідерміс, тим інтенсивніше працюють сальні залози.

Неймовірно, але факт: щоб вирішити цю проблему шкіру, навпаки, потрібно зволожувати. Шукайте в складі літніх кремів і масок гіалуронову кислоту, колаген, екстракт центелли азіатської, алое. Протягом дня користуйтеся термальною водою і зволожуючими флюїдами.

2. Налягати на кислоти, ретинол і гідрохінон

Влітку потрібно уникати фотосенсибілізуючих процедур і компонентів – таких, які підвищують чутливість шкіри до сонця. Під заборону потрапляють ретинол і кислоти. Краще відкласти їх на вересень-жовтень, а якщо використовувати влітку, то виключно ввечері і не нехтувати санскріном.

При контакті з сонячними променями ретинол руйнується і втрачає ефективність. А ось з гідрохіноном все складніше. Під впливом ультрафіолету цей відбілюючий компонент перетворюється на отруту! Так що використовувати крем з гідрохіноном в денний час категорично не рекомендується.

3. Захоплюватися пілінгом

Пілінг, як і будь-яка травмуюча процедура, підвищує чутливість шкіри до сонця. Верхній шар клітин, що служить своєрідним бар’єром, знімається, і епідерміс залишається незахищеним. В результаті можна розраховувати на появу нових пігментних плям, опіків, висипань, зморшок.

У літній період відкладіть глибокі пілінги і очищення, відмовтеся від високих концентрацій кислот, жорстких скаток і скрабів. Абрикосові кісточки, наприклад, залишають мікроподряпини, а потім через ці тріщини проникають інфекції.

Висновок: переходимо на максимально делікатну ексфоліацію, ідеально – ензимні пілінги і пудри.

4. Ігнорувати SPF

Захист від сонця потрібен завжди, а влітку – просто життєво необхідний. Навіть якщо ви просто їдете в машині або вийшли на 10 хвилин до найближчого магазину. При бажанні денний крем можна замінити на санскрін, щоб не перевантажувати шкіру. Правда, нанести крем з SPF і благополучно забути про УФ-промені не вийде. Його потрібно оновлювати!

Санскрін на фізичних фільтрах (оксид цинку, діоксид титану) – кожні 2-3 години. Крем на хімічних фільтрах старого покоління (гомосалат, авобензон) – кожні 2-3 години перебування на сонці (під дією світла фільтри руйнуються). Хочете уникнути проблем – використовуйте санскрін на хімічних фільтрах нового покоління (наприклад, Tinosorb S, Tinosorb M, Mexoryl SX, Mexoryl XL та інші), такий в міських умовах оновлювати не потрібно.

5. Використовувати щільні текстури

В першу чергу замініть звичний тон на легкий тональний флюїд або BB- і CC-креми. Під шаром щільного тональника шкірі буде нічим дихати, а спека і сонце погіршать парниковий ефект. В результаті можуть з’явитися забиті пори і запалення, шкіра втратить здоровий вигляд.

Щільний шар нічного крему – ще одна помилка, яка загрожує ранковими набряками і запаленнями, не зловживайте. У літній період приділіть підвищену увагу не тільки структурам і складам продуктів, але й демакіяжу. Потові і сальні залози працюють активніше, а значить, шкірі як ніколи потрібна якісне двоетапне очищення – гідрофільна олія + пінка або гель.


Не пропустіть