5 правил здорової засмаги

Сонце заряджає нас енергією, піднімає настрій і додає життєвих сил. І звісно ж, воно є джерелом природної засмаги. Втім, щоб отримати красивий колір шкіри, необхідно виконувати основні вказівки щодо перебування на сонці. Пропонуємо п’ять правил, дотримуючись яких, ви матимете неперевершену засмагу.

Засмагайте у відповідний час

Це одне з найважливіших правил, яким не можна нехтувати. В період з 11:00 до 16:00 засмагати не варто, особливо якщо ви маєте світлу і чутливу шкіру. Оптимальний період для засмагання – з 9 до 11 ранку, та з 16 до 19 вечора. Дотримуючись цього графіка, ви, найімовірніше, отримаєте рівномірний відтінок шкіри і не зіпсуєте собі відпочинок опіками. Під час першого контакту з сонцем засмагайте 5-10 хвилин, потім можна збільшувати цей час на 2-4 хвилини.

Перебувайте на відстані від води

Перебуваючи біля води, ви можете засмагнути швидше. І так само швидко можете згоріти. Так відбувається через те, що вода відбиває сонячні промені, і коли ви перебуваєте у воді – наприклад, до поясу, – або безпосередньо біля неї, вплив сонця збільшується. Після виходу з води на тілі залишаються краплини, які діють як лінзи і викликають той самий ефект. Тому радимо засмагати на певній відстані від води (зокрема, під час першого візиту на пляж), а після купання витиратися рушником.

Правильно харчуйтесь і вживайте вітаміни

Готувати до засмаги потрібно не лише шкіру, а й весь організм. Варто налаштувати свій раціон заздалегідь – за 2-4 тижні до запланованого відпочинку. Поступово збільшуйте кількість продуктів, що сприяють виробленню меланіну і регенерації шкіри. Рекомендовано вживати морквяний сік, сік із цитрусових, помідори, солодкий перець, баклажани і оливкове масло. Корисними будуть сезонні продукти – морква, капуста, буряк, картопля, яблука. Вітаміни В і С, що присутні в крупах, овочах, горіхах і кисломолочних продуктах, стимулюватимуть імунітет і сприятимуть роботі кишечника.

Не забудьте про вітаміни. Перед засмаганням додайте організму бета-каротину (для безпечного перебування на сонці, рівномірної засмаги, відновлення пошкоджених клітин), вітаміну Е (для захисту мембран і білків клітин від шкідливих елементів), омега-3. Відповідні вітаміни необхідно приймати також під час відпочинку, адже тривала дія сонячних променів підвищує ризик передчасного старіння шкіри. Мінімізують цей вплив вітаміни С і Е. Перед вживанням вітамінів проконсультуйтесь з лікарем.

Підготовка шкіри

Для того, щоб шкіра набула ідеального відтінку, потрібно позбутись відмерлих частинок і виконати зволоження. Відповідні процедури найкраще почати виконувати за місяць перед відпусткою. За 2-3 дні перед відпочинком на сонці варто нанести скраб для обличчя і тіла. Можна адаптуватись до засмагання під сонцем за допомогою солярію, але не варто ним захоплюватись, щоб не пересушити шкіру.

Засоби для засмаги

Для комплексного догляду за шкірою під час засмаги розроблено декілька типів спеціальних засобів. На всіх засобах для засмаги є напис SPF (Sun Protective Factor) – показник сонцезахисного фільтру. Оптимальним для більшості людей вважається SPF з показником 30. Світла шкіра з численними родимками потребує багато захисту – можна використовувати, наприклад, спрей з SPF 30-50. Людям зі смуглою шкірою підійде олія для засмаги з SPF на рівні 8-15. Щоб заспокоїти і зволожити шкіру, рекомендуємо користуватись засобами після засмаги. Засоби для підсилення засмаги мають низький вміст фільтру SPF, тому використовувати їх можуть люди з базовою засмагою або з смуглою шкірою. Всі без винятку засоби необхідно наносити перед виходом на сонце, поновлюючи нанесений шар кожних 15-30 хв, а також після виходу з води. Надавайте перевагу продуктам з додатковими компонентами догляду і від відомих брендів. Перевірте, чи обраний засіб не викликає алергічної реакції. Використовуйте товари одного бренду на всіх ділянках тіла.


Не пропустіть