5 неочевидних помилок в догляді, через які зморшок стане в два рази більше

Всі в курсі, що лягати спати з косметикою – найтяжчий б’юті-гріх, а ігнорувати засоби з SPF – все одно, що купити квиток на швидкий поїзд «Старість». Але навіть якщо ви трепетно дотримуєтеся цих простих істин, є ще десяток способів постаріти завчасно. Розповідаємо, що може бути не так з вашим доглядом.

Ви часто змінюєте косметику

Скажемо дружне спасибі маркетологам, адже саме вони переконали нас, що шкіра звикає до косметики і потребує періодичної зміни обстановки. Але будь-який професійний косметолог спростує це за дві секунди: епідерміс повністю оновлюється в середньому за 28 днів. Отже, не встигнете ви витратити і половину баночки, а шкіра вже буде як новенька.

А ось часта зміна складів, навпаки, стрес для шкіри. Найприкрішим є те, що якщо ви побалуєте свою шкіру пептидним кремом тиждень-другий – ефекту від нього не буде. Такі компоненти як ретинол і пептиди взагалі потрібно використовувати тривалим курсом. Пептиди – щодня, вранці і ввечері, не менше 3 місяців, ретинол – щодня, ввечері, не менше 2 місяців (переважно – в період з жовтня по березень).

Ви ігноруєте антиоксиданти

З появою перших вікових змін всі одразу хапаються за тюбики з позначкою anti-age. Але якщо вчасно підключити антиоксиданти, можна відстрочити боротьбу зі зморшками на кілька років. Антиоксиданти борються з вільними радикалами – однією з головних причин старіння. У радикалів є багато приводів розгулятися: тому сприяє зловживання сонцем і соляріями, куріння, стреси, погана екологія.

Всім жителям мегаполісів косметологи рекомендують використовувати антиоксиданти на постійній основі. До їх числа відносяться не тільки всіма улюблені вітаміни А, С і Е, а й коензим Q10, альфа-ліпоєва кислота, ресвератрол, селен і сірковмісні сполуки.

Ви забуваєте про ексфоліацію

З віком шкіра оновлюється повільніше, та ще й нерівномірно: десь клітини відлущуються швидко, а десь затримуються, не даючи змоги рости новим. Від цього колір обличчя стає тьмяним, активні компоненти з зайвими зусиллями проникають крізь бар’єр ороговілих лусочок. Делікатна ексфоліація – кращий спосіб допомогти епідермісу. Кислотні тонери і ензимні пудри можна застосовувати 3-4 рази в тиждень (якщо шкіра суха – 1-2 рази), механічні пілінги – раз в 10 днів.

Зворотний бік медалі – занадто часта ексфоліація. Так ви ризикуєте швидко витоншити і висушити шкіру. Так що дотримуємося золотої середини і орієнтуємося на стан епідермісу.

Ви не захищаєте шкіру від hev-випромінювання

До недавнього часу у нас була одна турбота: не забути нанести крем з SPF перед виходом на вулицю. А потім вчені з’ясували, що є, виявляється, ще й hev-випромінювання (блакитне світло від екранів комп’ютерів і гаджетів). І воно нічим не краще ультрафіолетового: теж провокує фотостаріння, зневоднює епідерміс, знижує пружність.

Зараз всі офісні працівники напружилися, але не переживайте, рішення є. Це все той же крем з SPF, в складі якого є оксид заліза, діоксид титану чи хімічні фільтри нового покоління (Uvinul A Plus, Tinosorb M, Mexoryl SX). Ну і антиоксиданти в догляді, звичайно, теж ніхто не відміняв.

Ви травмуєте шкіру

Якщо придивитися, то ми буквально знущаємося над шкірою кожного дня: взяти хоча б рушники, якими багато жінок нещадно труть обличчя після вмивання. Або ватяні диски, що знімають макіяж в зоні навколо очей. Запам’ятайте, правильний варіант тільки один: рухатися акуратно і плавно, не натискаючи і не розтираючи шкіру.

До травмуючим процедур входить занадто інтенсивний масаж (руками або за допомогою гаджетів), жорсткий пілінг, самостійне видавлювання прищів, чорних цяток або сальних ниток, умивання гарячою водою. Ну, і на закуску – сон з розпущеним волоссям. За день на ньому накопичується багато жиру і бруду і, стикаючись з обличчям, воно щедро ними ділиться.

Читайте також: Особливості догляду за волоссям влітку: 8 важливих правил


Не пропустіть