3 кроки, які потрібно зробити, якщо подарували відросток рослини, щоб його не втратити

У квітникарів є секрети по вирощуванню кімнатних рослин. Особливо трепетно ​​вони відносяться до нового відростка, який давно мріяли отримати в свою колекцію. Деякі прикмети і поради, наведені у цій статті, цілком логічні, інші ж звичайним людям абсолютно не зрозумілі.

Дати жовту монету за рослину

Прийнято вважати, що не можна просто так приймати відросток, інакше можна «забрати» у господаря цю квітку назовсім. Існує традиція замість такого подарунка дати жовту монетку.

Швидше за все, особливої ​​різниці немає, якого кольору повинні бути гроші. Просто історично склалося так, що мідні розмінні монети дешевші – віддати не шкода.

Вибрати субстрат

Правильний грунт для квітів значно важливіший за монети. Кращим вибором вважається схожий на звичний, в якому квітка росте в природі. Більшість рослин любить нейтральний або злегка кислий грунт, але є і виключення. Наприклад, кактуси і всім відомі «наречена» і «наречений» добре себе почувають на вапняних землях. Цей момент потрібно теж враховувати. Можна попросити господиню поділитися секретом успіху.

В даний час ця проблема легко вирішується, в магазинах можна купити готовий субстрат для будь-якої рослини. Доброю вважається легка, повітропроникна земля, яка містить необхідні мікроелементи: азот, калій, магній, фосфор, кальцій та інші. Склад і призначення написані на упаковці.

Можна приготувати субстрат для квітів самостійно з перегною, перепрілого листя і піску. Не лінуйтеся продезінфікувати грунт в мікрохвильовці або розчином фунгіциду. Це проста дія часу займає небагато, зате запобігає проблемі в подальшому.

На дно горщика обов’язково покладіть дренажний шар, щоб не утворювався застій вологи. Грунт повинен добре пропускати воду.

Створити «тепличку»

Для того, щоб відросток добре укорінився, рекомендується створити тепличні умови. Підвищена вологість і тепло стимулюють нарощування кореневої системи. Зайві листочки потрібно видалити, щоб рослина не витрачала сили на них.

Держак заглиблюють в землю, рясно поливають і накривають прозорим пластиковим пакетом, скляною банкою або склянкою, злегка вдавлюючи краї. Краплі вологи, які з’явилися на його стінках, підкажуть, що все зроблено правильно.

При поливі «парник» слід провітрювати. Як тільки з’являться перші бруньки, його можна залишати відкритим на 2-3 години в день. Якщо бачите, що квітка впевнено почала рости і випустила нові листочки, «тепличку» можна прибрати.

Читайте також: Чим підживити кімнатні рослини, щоб вони потішили пишним цвітінням


Не пропустіть