10 продуктів, які погіршують стан шкіри і волосся

Ми – те, що ми їмо. І мова тут не тільки про стан здоров’я і нормальну роботу всіх систем організму, але й про зовнішність теж. Ось список з десяти продуктів, з якими варто бути акуратніше.

Цукор

У хімічному сенсі цукор високо концентрований вуглецевою кислотою. Можливо, ви помічали, що після вживання солодкого у роті стає кисло? Це той самий ефект кислоти, який в тому числі руйнує зубну емаль.

Якщо подивитися вглиб клітин і капілярної мережі, то кислотна властивість цукру також відбивається на дрібних капілярях. Тому, коли у людини цукровий діабет, то кровообіг у неї відбувається набагато гірше, ніж у здорової людини, і приєднуються діагнози, такі як діабетична стопа, ринопатія та інші захворювання, пов’язані з руйнуванням капілярів.

Оскільки наші шкіра і волосся безпосередньо залежать від стану капілярів, можна сміливо говорити про те, що цукор погіршує стан як шкіри, так і волосся, руйнуючи головні поживні магістралі. Є таке поняття якцукрова себорея (лупа) і цукрове обличчя (При непереносимості цукру або його зловживанні – набрякле, як від алергії).

Пальмова олія

При проходженні через травний тракт пальмова олія змінює властивості, розщеплюючись в людських ферментах, відкладається спочатку тонким шаром на капілярах, а потім, все більше і більше на них осідаючи, ускладнює потік крові, кисню і поживних речовин. При цьому її можна сміливо використовувати для зволоження і живлення шкіри.

Борошно вищого сорту

Оскільки борошно вищого гатунку є рафінованим продуктом, це вже не дає йому переваг в сенсі поживної цінності. А коли борошно проходить певну температурну обробку, воно перетворюється в чистий крохмаль.

Крохмаль – складний хімічний елемент, важкорозчинне і жирне з’єднання вуглеводу з білком, яке осідає, як правило, в нерозчинному вигляді в капілярах і жировій тканині. Який з цього висновок? На живленні шкіри і волосся це позначається не кращим чином.

Термофільні дріжджі

Це одинарні одноклітинні гриби, які, за деякими даними, можуть «прогризати» стінки кишечника і поширюватися міцелієм по лімфатичній системі. Зрозуміло, що навіть в перспективі це не несе нічого хорошого для краси і здоров’я. Ускладнюється всмоктування мікроелементів і живлення тканин, особливо периферії, до якої відносяться якраз волосся і шкіра.

Алкоголь

Алкоголь шкідливий для всього організму але особливо – для підшлункової залози, яєчників, щитовидки і печінки. Саме ці органи допомагають своїми гормонами і ферментами підтримувати красу і молодість, так що чим більше його буде в вашому «раціоні», тим менш симпатичним виявиться в підсумку відображення в дзеркалі.

Пересмажені рослинні олії

Вони є канцерогенами, так як при термічній обробці виділяють потенційно небезпечні для організму речовини. Молекули жирів правильної форми змінюють свою структуру і перетворюються в харчовий токсин, який відкладається в шкірі та волоссі, поступово руйнуючи клітини і заважаючи природним процесам регенерації. Тому важливо використовувати рослинні олії в свіжому вигляді, додаючи їх у вже готову їжу.

Продукти, що кишать Е-шками

Е-шками позначають як деякі натуральні добавки, так і синтетичні. Серед них є безпечні, наприклад лимонна кислота, а є й ті, від яких в складі їжі краще триматися подалі. Хороша новина в тому, що зазвичай вони містяться в невеликих кількостях і глобальної шкоди не завдають. Але, якщо вживати газовані напої, чіпси та інші речі з ними кожного дня, можна зіткнутися з псоріазом, акне і себореєю.

Консерви

Як правило, це продукти зі зруйнованим білком, які не завжди адекватно сприймаються організмом. Якщо вони були ідентифіковані як «шлак», організм постарається позбутися від них усіма доступними способами – через шкіру, кишечник і нирки. Простіше кажучи, чим більше в меню неякісних консервованих продуктів, тим вища ймовірність дерматологічних проблем.

Неякісна вода

Так як наш організм в основному складається з води, важливо підтримувати в ньому водний баланс. Шкіра і волосся потребують води навіть більше, ніж ви можете собі уявити. Сонце і мороз висушують волосся, воно стає ламким і тьмяним, в той час як на шкірі під впливом тих же чинників з’являються зморшки, що говорить про необоротне руйнування молекулярних структур еластину і колагену. Важливо, щоб вода була якісною і без хлору, який позбавляє організм гіалуронової кислоти – природного зволожувача.

Кава

Цей продукт ідеальний для скрабів і масок, однак в звареній або завареній каві багато побічних продуктів у вигляді фенолів, Які можуть погано впливати на печінку. Іноді кава також виводить воду і магній з організму, що може перешкодити (але може, втім, і не перешкодити) шкірі і волоссю залишатися красивими і здоровими. Схема дії така: якщо ви почали пити більше кави і помітили, що ваш зовнішній вигляд погіршився, ймовірно, кількість напою варто скоротити.

Читайте також: 4 табу перед сном, які викликають безсоння і нездоровий колір обличчя


Не пропустіть