Як виростити фінікову пальму з кісточки: проста інструкція

В даний час кімнатна пальма користується великою популярністю, оскільки рослина виглядає чудово і престижно, проте ціни на неї кусаються. Що робити, якщо хочеться екзотичну пальму, але вона вам не по кишені? Вихід є – виростити її самостійно.

Фінікова пальма – НЕ примхлива рослина, яку можна виростити в домашніх умовах без особливих зусиль, головне дотримуватися інструкції по посадці і догляду за нею. Фініки – великі любителі сонця, тому рослині буде комфортно на південній стороні. Перші п’ять років рослина виглядає вельми скромно, декоративна цінність фінікової пальми проявиться лише через 5-7 років .

Посадити фінікову пальму можна з плодової кісточки. Для вирощування цієї рослини підійде насіння з сушених або в’ялених плодів, яке садять відразу після вилучення. Рекомендується брати кісточку фініка Робелена. Це низькоросла пальма, яка росте в кілька стовбурів.

Спершу обережно витягніть кісточку з фініка і ретельно її промийте під теплою водою. Прослідкуйте, щоб на насіннєвій оболонці не залишилося навіть найдрібніших частинок м’якоті, здатних викликати після посадки процеси гниття в грунті.

Кісточку злегка обточити пилочкою для нігтів або наждачним папером. Оброблене насіння замочіть в теплій воді температури приблизно 35 градусів на три доби, міняючи воду один раз о 6 годині. Коли кісточки помітно набухнуть, їх можна висаджувати в грунт.

Для посадки візьміть ємність з дренажними отворами. Насипте шар будь-якого дренажу і грунтовий субстрат, змішаний з рівних частин піску і торфу.
Замочені кісточки висадіть в грунт вертикально, не дуже глибоко, приблизно на 1,5 см її довжини. Ємність з посівом поставте в тепле місце. Не забувайте поливати водою.

Насіння росте протягом 1-6 місяців. Коли перші паростки виростуть на 8-10 см в довжину, розсадіть їх в окремі горщики діаметром близько 9 см. Горщик наповніть грунтом, змішаним з двох частин дернової землі, частини листової, такої ж кількості піску і перегною.

Оптимальна температура для фінікової пальми складає 22-25 ° C влітку і 16-18 ° C взимку. Не менш важливим для рослини є хороше освітлення, головне, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на нього, особливо влітку, інакше не уникнути опіків.

Для поливу пальми використовують теплу відстояну воду. Поливайте деревце 3 рази в тиждень навесні і влітку, а взимку один раз на тиждень буде достатньо.

Рекомендується раз на рік пересаджувати молоду пальму в новий горщик, діаметр якого на два сантиметри більше попереднього.

Погодьтеся, виростити фінікову пальму самостійно абсолютно реально. Не зупиняйтеся на досягнутому, поповнюйте колекцію екзотичних рослин і незабаром зможете створити справжню оранжерею. Адже такий зимовий сад – мрія кожного квітникаря, яка цілком здійсненна.

Джерело СоВкусом

Не пропустіть