Як смачно приготувати пекінську капусту: важливі нюанси

Обожнюю цей овоч за соковитість і делікатний смак. Коли гості на порозі, обов’язково виручить!

Пекінська капуста — низькокалорійний продукт (всього 16 ккал на 100 г) — можна їсти практично кілограмами і при цьому худнути. В овочі міститься велика кількість вітамінів і грубих волокон, що стимулюють травлення, живлять мікрофлору кишківника і виводять з організму токсичні речовини.

Щоб зберегти всі переваги, важливо правильно підготувати пекінську капусту до кулінарної обробки. Про це і поговоримо нижче.

Як готувати пекінську капусту

Як мити пекінську капусту. На відміну від звичайної білокачанної капусти листи пекінської не так щільно прилягають один до одного. Частинки ґрунту, пил і комахи можуть застрягати між ними. Тому просто обірвати зовнішнє листя мало.

Якщо плануєте використовувати за раз весь качан, можна прополоскати його повністю в тазику або під проточною водою. Відділіть листя, щоб промити між ними. Після цього потрібно ретельно струсити зайву вологу.

Весь качан мити не можна, якщо частину овоча збираєтеся поставити назад в холодильник. Частина води, що залишилася між листям, спровокує гниття. В цьому випадку кухарі радять відокремити потрібну кількість верхніх листків, промити їх ретельно під проточною водою, а сухий качан обмотати плівкою і зберігати в ящику з овочами.

Як різати пекінську капусту

Багато господинь зрізають білу частину листя пекінської капусти. Це варто робити, тільки якщо готуєте голубці. В інших же випадках важливо використовувати весь лист.

Особливість пекінської капусти в тому, що корисні речовини в ній розподілені нерівномірно. Зелена зона рясніє вітаміном С, а ось у білій багато вітаміну А і К. Ця частина і більш соковита.

Перед приготуванням варто видалити верхні пошкоджені листя і прикореневу частину.

Універсальний овоч, що володіє одночасно властивостями і капусти, і листового салату.

Джерело Пошепки
Не пропустіть