Як правильно вибрати шафу

Існує безліч варіантів шаф для зберігання одягу: вбудована або окрема, виготовлена за індивідуальним замовленням або готовий варіант, кутова або пряма. Купити якісні та сучасні шафи можна в магазині меблів Bristol, а у цій статті ми розберемося, як їх правильно вибрати.

Призначення і особливості

Сучасний дизайн меблів для речей враховує всі особливості та потреби майбутнього власника. На ринку існує великий вибір меблів і Італія вже не є єдиним законодавцем меблевої моди. Конструкції можуть бути представлені зразками будь-яких розмірів:

  • невеликі, компактні моделі, що більше нагадують комод;
  • великі, багатофункціональні з безліччю відкритих полиць і закритих секцій.

Розміри шафи багато в чому визначає не тільки дизайн, але й матеріал, з якого вона зроблеа. Дуже важливо, щоб корпус враховував навантаження, не тільки власне, але  й вмісту, яким вона буде наповнена. Вішалки для верхнього одягу, куточки для кріплення полиць, висувні механізми ящиків вбудованих комодів.

  • шафа для одягу з дзеркалом для передпокою великої родини. Вона повинна вміщати в собі багато речей. Логічно, що для її виготовлення часто використовують масив дерева, стійкий до вологості. Найчастіше це модель на розрахована на троє дверей. Секції можуть закриватися на замок. Це вдвічі актуально для відділень, де розміщуються чохли з сезонним одягом;
  • для шафи купе вибирають ламінат ДСП і МДФ – вони досить міцні, більш демократичні за ціною, ніж натуральне дерево. Така модель може входити в гарнітур стінку, приховуючи за дверима неглибокі комоди з замками для зберігання особистих речей і документів. Розсувний механізм вимагає періодичної чистки. Доглядайте, змащуйте, стежте за станом напрямних, щоб купе завжди можна було легко відкрити;
  • пластикова шафа – чудове рішення не тільки для басейнів, але й для маленького кабінету, де власник залишає речі на день. Коротка штанга, корпус глибиною 40 см дозволяє всередині розмістити один комплект одягу, взуття, сумку з парасолькою. Конструкція легка по типу колонки, її можна переміщати, при необхідності мити за допомогою мильного розчину і ганчірки.

Колірна гамма, що застосовується до меблів різного призначення, вражає уяву – від практичних сірих металевих до яскравих дитячих і дизайнерських рішень. Ефектні білі гардероби досить мазкі, за ними потрібен постійний догляд.

Поради щодо вибору шафи для одягу

Вибираючи шафу для складування предметів одягу, вам доведеться зіткнутися з низкою нюансів. Важливо врахувати і що буде зберігатися всередині, і в якій кімнаті будуть стояти меблі, і персональні вимоги до дизайну і конструкції. У цій статті ми спробуємо розібратися у всьому по порядку.

Розміри

Габарити меблів, в першу чергу, залежать від просторових можливостей приміщення. Можна придбати велику шафу-купе на всю стіну (припустимо, на 220 см) і встановити її в спальні або вітальні. Якщо ж ви обмежені в маневрах, шукаючи меблі, наприклад, для компактного передпокою, зупиніть свій вибір на вузькому дводверхному варіанті довжиною 80-100 см. Висота шафи може бути будь-якою: цей параметр обмежується лише висотою кімнати. Однак, якщо в будинку монтовані натяжні стелі, слід залишати до них технологічний проміжок розміром 50 см. Стандартна глибина становить 60 см. Даний параметр дозволяє зручно використовувати штанги і полиці для одягу, а пошук потрібної речі буде забирати мінімальний час. Якщо метраж кімнати не дозволяє вибрати таку глибину, її можна зменшити.

Внутрішнє наповнення

Якщо мудро продумати внутрішній устрій шафи, то розмістити в ній можна буде більше речей, ніж здається на перший погляд. Подумайте, що саме ви збираєтеся зберігати в шафі і в якому обсязі. Одна справа, коли вона заповнена тільки одягом, і абсолютно інша – коли в ній знаходяться постільна білизна та побутова техніка.

Які полиці і відсіки передбачити для різних речей?

  • Антресолі зручні для зберігання великих предметів, які ви будете діставати відносно рідко. Це валізи, коробки зі взуттям не по сезону і новорічними іграшками, спортивне спорядження та ін.
  • Широкі відкриті полиці гарно підійдуть для комплектів спальної білизни, подушок.
  • Вузькі полиці висотою від 28-32 см – оптимальні для зберігання одягу в стопках: футболок, майок, піжам та ін.
  • Висувні ящики – ідеальний варіант для розміщення білизни, колготок, ременів та інших дрібниць. Якщо конструкцією передбачена серія скриньок, бажано, щоб найвища з них була не вищою за 1,2 метра від підлоги.
  • Штанги під плечики слід розташовувати на висоті 2,1 метра. Відстань від штанги до горизонтальної поверхні під нею зазвичай становить не менше 1,5 м – оптимально, щоб довгі сукні і верхній одяг, які будуть висіти в шафі, не м’ялися. Якщо ви збираєтеся розвішувати плечики тільки з короткими предметами гардеробу – блузками, жакетами, сорочками і т.д., то від штанги до полиці достатньо буде залишити 1,1 м простору.

Не пропустіть