Як правильно вибрати ковдру

Комфортний сон залежить не тільки від якості матраца але й всіх постільних речей, зокрема ковдри та подушок. Вночі температура тіла людини опускається, внаслідок чого їй стає холодно, тому головне завдання ковдри полягає в тому, щоб зігрівати. Так само вченими була виявлена ​​цікава особливість – відчуття ваги ковдри стимулює нервову систему, це сприяє виробленню організмом серотоніну, що допомагає заспокоїтися.

При виборі ковдри слід звертати увагу на:

  • Наповнювач: може бути натуральним або синтетичним;
  • Розмір – вибирають залежно від зросту або кількості людей, які спатимуть під ковдрою;
  • Вид шиття – стьобане або касетне виконання;
  • Чохол обов’язково повинен бути гіпоалергенним і не жорстким.

Чи варто купувати ковдру на кожен сезон

Тут все залежить від кліматичної зони. Якщо взимку у вас буває дуже холодно, а влітку температура піднімається до +40 сорока, є сенс купити дві ковдри.

Зрозуміти наскільки тепла ковдра можна за етикеткою із зображенням Сонця, і чим зірок більше, тим щільніший наповнювач, а значить і тепліший. Головне пам’ятати, що коли ви спите, вам не повинно бути спекотно, тому що висока температура погіршує якість сну, до того ж через постійне потіння можуть з’явитися захворювання шкіри.

Який наповнювач вибрати?

Наповнювач може бути натурального походження або створений штучним шляхом. До першої категорії відносять: шовк, шерсть, льон, пух, а також є ковдри з бамбуковим наповнювачем. Синтетика – екофайбер, синтепон та інші. Синтетичний наповнювач гірше пропускає повітря, проте він легший.

  • Наповнювач для пухових ковдр роблять із гусячого або качиного пуху. Цей природний матеріал зберігає тепло і, водночас, добре пропускає повітря. Мінуси – відносно висока ціна і складність догляду (регулярне провітрювання, щоб не завелися кліщі).
  • Вовняні ковдри мають чудову терморегуляцію, створюючи для людського тіла сприятливий мікроклімат. До того ж вовна має антибактеріальні властивості. Як правило, використовують верблюжу вовну, рідше – овечу. Що стосується недоліків, то вовна може не дуже приємно пахнути, та й міль до неї не байдужа.
  • Шовкові ковдри дуже легкі, під ними комфортно спати, проте досить дорогі. У чистому вигляді шовковий наповнювач зустрічається не часто. Зазвичай, при його створенні додають поліестер або бамбук.
  • Бавовна. Сучасні наповнювачі з бавовни відрізняються від їхніх старих аналогів «бабусиних» часів. Вони не збираються в грудки і набагато легші. Щоб ковдра не набрала зайвої вологи, її слід часто провітрювати на вулиці.

Синтетичні наповнювачі менш вибагливі у догляді, вони не так сильно пітніють, легкі але не надто теплі, тому купівля ковдри з синтепону або поліефіру буде не найкращим варіантом у холодних кліматичних зонах із суворими зимами. Важлива особливість синтетики, яку обов’язково потрібно врахувати, це її погана повітропроникність. Якщо ви накриваєтеся з головою, то під такою ковдрою може бути не затишно – жарко і душно.

Який чохол для ковдри кращий?

Чохол повинен бути м’яким але не пропускати назовні наповнювач, а також гіпоалергенним. Для його виготовлення застосовують натуральні (шовк, бавовну, сатин та ін.) та синтетичні матеріали (мікрофібра, поліестер). Найбільш поширений матеріал – сатин, що являє собою щільну тканину, що легко пропускає повітря. Він витримує часті прання, та й очищається досить просто.

Перкаль – теж популярний матеріал, що по міцності перевершує сатин.

Ще можна зустріти ковдри з ліоцелу, яку отримують при переробці евкаліпту. Чохол з цього матеріалу виходить міцним і приємним на дотик, але дорогим.

Поліестер – не довговічний, не приємний на дотик, і зі зрозумілих причин дешевий. Якщо і вибирати синтетику, то краще мікрофібру, вона не мнеться, міцна і не линяє.

За технологією шиття ковдра може бути стьобана і касетна. У першому випадку вся площа прошивається смугами вздовж і поперек, формуючи квадрати, в яких знаходиться наповнювач. А ось касетний принцип, це коли ковдру зшивають із кількох блоків, заповнених наповнювачем.


Не пропустіть