Вірусні та бактеріальні інфекції. Чому їх важливо розрізняти і в чому небезпека ГРВІ

ГРВІ – найчастіший діагноз, який ми чуємо. Тому багато людей, у черговий раз зустрічаючись зі схожими симптомами, не звертаються до лікаря. І це може бути величезною помилкою.

ГРВІ розшифровується як «гостра респіраторна вірусна інфекція». Тобто, мова йде про захворювання, збудником якого є віруси. Найчастіше ми стикаємося з риновірусами, грипом і аденовірусами. Для них усіх характерна раптова поява симптомів. Як правило, вони пов’язані з горлом і носом, може виникати лихоманка та болі у м’язах.

Але збудниками захворювань можуть бути й бактерії. Принципова різниця полягає в тому, що іноді ГРВІ, наприклад, риновіруси в легкій формі, взагалі не потребують специфічного лікування – досить просто підтримувати організм і відпочити. З бактеріями все складніше – якщо інфекція вже розвинулася, вона не пройде сама собою й потрібно застосовувати антибіотики.

Пити антибіотики «про всяк випадок» – велика помилка. Річ у тому, що при неправильному лікуванні ГРВІ може приєднатися бактеріальна інфекція, а застосування антибіотиків без призначення лікаря може привести до стійкості бактерій до терапії. А це вже загрожує серйозними ускладненнями й проблемами в їхньому лікуванні. Наприклад, частим ускладненням бактеріальної інфекції є пневмонія.

Щоб виявити збудника, потрібно провести тести. Але припустити, що у вас бактеріальна інфекція можна і самостійно. Якщо ви помітили такі симптоми, потрібно звернутися до лікаря для призначення лікування. При бактеріальних інфекціях виділення з носа стають густими, у них з’являється гнійний колір. Якщо в горлі з’явилися гнійнички , або білий наліт, це теж може бути ознакою бактеріальної інфекції.

Джерело 7mednews

Не пропустіть