Вікові зміни грудей: що про них треба знати і як з ними боротися

Вік накладає видимий відбиток не тільки на шкіру обличчя і рук, а й на будову грудей. У той час, як ви стаєте старше, вона зазнає величезної кількості трансформацій – починаючи з того, як ви відчуваєте її зсередини, і закінчуючи її зовнішніми характеристиками. Однак якщо бути в курсі цих процесів і не нехтувати своєчасною профілактикою, боротьба за красиві груди принесе свої плоди. Розібратися в найважливіших нюансах її вікових змін нам допоміг пластичний хірург Юрій Коростелюк.

20+

У цьому віці розмір ваших грудей може мінятися як ніколи легко і швидко. На це можуть впливати зміни у вазі, гормональному фоні і загальній фізичній активності. В 20+ дівчата часто стикаються зі змінами в менструальному циклі через підвищення або зниження рівня естрогену. Через це в області грудей можуть з’являтися припухлі грудочки, деякі зміни в структурі тканин, але і це – абсолютно нормальне явище.

Якщо в цей час настає вагітність, вона також вносить свої корективи: груди помітно збільшуються через збільшення у вазі і підготовки жіночого організму до лактації, соски стають більшими, а область навколо них темніє. Після лактаційний змін груди можуть візуально стати як меншими, так і більшими. Певною мірою це залежить від вашої генетики і загального стану організму, проте, в будь-якому випадку, проміжок від 20 до 30 – це розквіт краси жіночих грудей, а проблеми з нею найчастіше носять лише естетичний характер.

30+

Нерідко до цього часу жінка встигає пережити пологи (а часом і не одні). І саме в цей період починають проявлятися основні вікові зміни жіночих грудей. Її провисання (так званий птоз) і розтяжки, які часто пов’язані з сильними змінами у вазі до і після вагітності, – ось головні проблеми, з якими найчастіше стикаються жінки категорії 30+.

Не менш поширені проблеми в цьому віці – провисання або атрофія молочних залоз. «Їх вікові зміни пов’язані не тільки із загальним природним старінням організму, але і з такими факторами, як втрата ваги, вагітність і лактація, менопауза і інші гормональні зміни, – коментує Юрій. – Не останню роль відіграють і шкідливі звички (куріння, надмірне вживання алкоголю), постійне носіння бюстгальтера, і навіть заняття бігом без правильно підібраної спортивної білизни. Крім того, силу тяжіння ніхто не відміняв, і власниці великого бюста в переважній більшості стикаються з цією проблемою ».

40+

Ось і прийшов час значних змін у будові грудей. Здебільшого вони пов’язані з менопаузою – періодом повного незворотного припинення менструацій. При цьому яєчники починають виробляти менше естрогену, і жіночі груди переживають так звану інволюцію, коли клітини жирової тканини починають активно заміщати тканини молочних залоз. В результаті груди стають менш пружними і підтягнутими.

До цього приєднується і така неприємність, як зменшення кількості колагенових волокон в грудних тканинах, що відповідають за підтримання їх еластичності і нормальної щільності. Для того, щоб тримати ці вікові зміни під контролем, необхідно регулярно проходити спеціальні обстеження, в тому числі мамографію. Втім, для тих, хто хоче підготуватися до вікових змін заздалегідь і переживати їх без зайвого стресу, існують прості, але ефективні правила профілактики, яким можна починати слідувати вже зараз.

Рекомендації фахівця:

Краса грудей безпосередньо залежить як від індивідуальної будови молочних залоз, способу життя, гормонального фону, коливань ваги, так і від впливу зовнішніх факторів – довгого постійного знаходження на сонці, відсутності правильного догляду та збалансованого харчування. Виключаючи шкідливі фактори і виробляючи правильні звички, ви уповільнюєте інволюційні процеси молочних залоз і тим самим продовжуєте молодість і красу ваших грудей.

Зберегти пружність грудей допоможуть нехитрі щоденні ритуали: контрастний душ, зарядка, зволоження із застосуванням спеціалізованої косметики, легкий масаж, який можна виконувати самостійно в домашніх умовах.

У раціоні харчування обов’язково повинні бути продукти, багаті вітамінами А, B6, B12, D і E, які сприяють росту і захисту м’язів, зміцненню еластичності шкіри.
Слідкуйте за поставою, ретельно підбирайте білизну, не забувайте регулярно відвідувати мамолога. Тим самим ви також продовжите молодість і збережете здоров’я ваших грудей.

Радикальним методом корекції форми та об’єму молочних залоз є пластична операція. Сучасна естетична хірургія пропонує безліч способів відновлення втрачених форм, при цьому вік пацієнта не є абсолютним протипоказанням до проведення операції .

На замітку: цікаві факти про груди

Жіночі груди (а точніше клітини молочної залози) в середньому на 2-3 роки старші за весь організм.

У 2-6 відсотків жінок і 1-2 відсотка чоловіків є третій або четвертий додатковий сосок.

Мамопластика (пластика молочних залоз) – найпопулярніша пластична операція в світі.

Ліпофілінг грудей – це збільшення і корекція молочних залоз власною жировою тканиною без використання силіконових імплантатів.

Вчені в найближчому майбутньому обіцяють нам створити технологію вирощування клітин жирової тканини, що дозволить пластичним хірургам проводити ліпофілінг грудей навіть найбільш худим і субтильним пацієнтам.

Джерело


Не пропустіть