Вчені пояснили, чому марно рахувати калорії

Кілокалорія – це енергія, що отримується організмом з їжею, яка потім витрачається на підтримання життєдіяльності. Якщо ми витрачаємо менше калорій, ніж споживаємо, організм починає запасати ці надлишки і набирати вагу.

Логічно припустити, що для підтримки стрункої фігури потрібно витрачати більше енергії, ніж надходить з їжі. Саме на цьому постулаті засновано більшість дієт. Однак на практиці підрахунок калорій абсолютно даремний – до такого висновку прийшли британські вчені.

Чому рахувати калорії – нудно і марно

1. Вчені з Імперського коледжу Великобританії заявили, що точно підрахувати калорії в їжі можливо тільки в лабораторних умовах, тому схуднути таким чином не вийде. Крім того, всі люди індивідуальні. З однієї і тієї ж їжі кожна людина отримає різну кількість енергії і по-різному її витратить. Недарма одні їдять все підряд і не додають у вазі, а інші поправляються навіть на голодній дієті.

2. Також вчені говорять, що на розщеплення простих і складних вуглеводів і жирів потрібні різні витрати енергії – які саме, точно невідомо, тому порівнювати продукти по калорійності досить важко.

3. Нарешті, в різних умовах енергія з їжі витрачається по-різному – це залежить від фізіології людини, її активності, особливостей метаболізму і т. д.

Таким чином, на процес схуднення впливає занадто багато різних факторів, тому простим підрахунком калорій тут не обійтись. Замість цього вчені радять людям насолоджуватися їжею, покладатися на здоровий глузд і заняття спортом і не займатися нікому не потрібною калькуляцією.

Як схуднути без підрахунку калорій

Низькокалорійні дієти, що вважалися раніше основою здорового харчування і ефективним способом зниження ваги, на перевірці виявилися тортурами для організму. Голодування позбавляє організм необхідних поживних речовин, негативно впливаючи на фізичний, розумовий і емоційний стан.

Щоб схуднути , сучасні системи харчування закликають не голодувати і фанатично підраховувати калорії, а займатися фізичною активністю і стежити за режимом харчування і кількістю їжі, яку ви з’їдаєте. Зрозуміло, перевагу потрібно віддавати здоровій їжі, а не фастфуду, цукеркам і іншим джерелам «порожніх» калорій. Вибирайте цілісні свіжі продукти без зайвої хімії: овочі, фрукти, крупи, молочку з мінімальним терміном придатності, а також м’ясо і рибу в необробленому вигляді.


Не пропустіть