Вчені переконані, що сон вдень знижує ризик інфаркту та інсульту майже на 50%

Вчені з Лозаннського університету прийшли до висновку, що короткий денний сон один-два рази на тиждень майже на 50% знижує ризик інфаркту та інсульту. Результати дослідження опубліковані в Heart British Medicine Journals.

Інфаркти та інсульти займають головні позиції в списку основних причин смерті в усьому світі. Найчастіше, ці проблеми виникають після 50 років, але рік за роком інфаркти та інсульти, як і багато інших діагнозів, «молодіють» – все частіше напади виникають у людей у віці до 40 років. Тому проблема профілактики інфаркту і інсульту є темою досліджень безлічі вчених.

Фахівці упродовж восьми років спостерігали за більш ніж 3200 людьми у віці від 35 до 75 років. На початку дослідження, ні у кого з них не було проблем з серцево-судинною системою. Під час експерименту в деяких піддослідних діагностували захворювання серцево-судинної системи, в тому числі, що призвели до смерті. Вчені збирали різну інформацію про учасників дослідження: їх спосіб життя, спадковість, шкідливі звички, а також враховували стать, вік, наявність зайвої ваги та інші фактори.

В результаті вони прийшли до висновку, що у тих, хто раз-два рази в тиждень недовго спав у день, інсульти та інфаркти діагностували на 48% рідше. Причому, мова йде саме про нетривалий денний відпочинок – близько 30 хвилин. Довгий і частий сон вдень, навпаки, пов’язаний з підвищеним ризиком інфаркту та інсульту.

Джерело 7mednews

Не пропустіть