Вчені: хропіння може підвищувати ризик хвороби Альцгеймера

Нове дослідження французьких вчених показало, що хропіння та апное сну можуть підвищити ризик виникнення хвороби Альцгеймера, пише Вона з посиланням на Health Day.

Для цього досліду науковці вивчили дані про неврологічні обстеження, сканування мозку та аналізи сну, які проводили між 2016 та 2018 роками.

У дослідженні використали медичні дані 127 людей похилого віку. Середній вік учасників становив 69 років. На момент початку дослідження у жодного з них не проявлялись ознаки старечого недоумства чи когнітивних проблем.

Команда Гаеля Шетелата з Кіцеронського центру в Каннах, вперше переглянула зображення мозку, щоб виявити ознаки бета-амілоїдних бляшок в ділянках мозку, які пов’язують з хворобою Альцгеймера. Як відомо, накопичення цього білка пов’язане з ризиком деменції. Ті ж області мозку також були проаналізовані на ознаки неврологічної активності, пов’язаної з хворобою Альцгеймера.

Використовуючи портативні домашні трекери сну, дослідники виявили, що приблизно у третини учасників під час сну були тимчасові порушення дихання. Гарним прикладом того, що в дослідженні називають “порушеннями дихання під час сну” – це апное, тобто неоднократна зупинка дихання на 10 секунд і більше, а також звичайне хропіння. Жоден з учасників не звертався з цією проблемою до медиків.

Дослідницька група виявила, що порушення дихання під час сну пов’язане з більшою кількістю ранніх змін у структурі та діяльності мозку, що підвищують ризик Альцгеймера.

Двоє північноамериканських дослідників, які переглядали результати, сказали, що висновки мають сенс.

“Сон вважається періодом підзарядки мозку”, – сказав Джордж Перрі з Університету Сан-Антоніо. “І погана якість сну призведе до уповільнення виведення амілоїдів та оксигенації. Обидві ці зміни згубно впливають на метаболізм мозку”.

Однак залишається незрозумілим, чи порушення дихання під час сну впливають безпосередньо на виникнення деменції та хвороби Альцгеймера, та чи його лікування може зменшити шанси виникнення цих хвороб. Дослідження опублікували 23 березна в журналі JAMA Neurology.

 


Не пропустіть