Вчені: генетичні тести можуть допомогти літнім людям, які хворіли на рак молочної залози

У деяких жінок, що хворіли на рак молочної залози, можуть виникнути генетичні мутації, які призводять до інших онкологічних захворювань, пише Вона з посиланням на WebMD.

Дослідники заявили, що в однієї із 40 жінок, що пережили менопаузу та хворіли на рак молочної залози, відбувається мутація генів BRCA1 або BRCA2. Нинішні клінічні рекомендації зосереджені на перевірці жінок, що мають генетичну схильність до таких мутацій.

“У більшості випадків рак молочної залози виліковний, а жінки, що одужали, живуть досить довго. Але чи може рак молочних залоз повернутись? Чи збільшується ризик раку яєчників? Ці ризики варто обговорювати з пацієнтами”,- заявила авторка дослідження Елісон Куріан.

Доктор Куріан додала, що ризик мутацій генів BRCA у пацієнтів до 65 років становив близько 2,5%, а у жінок похилого віку цей показник зростав до 3,5%.

Дослідження включало раніше зібрані дані про майже 162 000 жінок у віці від 50 до 79 років за період з 1993 по 1998 рік. Жінки жили у різних куточках США.

З цієї групи жінок дослідники порівняли майже 2200 жінок, у яких діагностували рак молочної залози, та трохи більше 2300 жінок без захворювання. Середній вік жінок з діагнозом рак молочної залози становив 73 роки. У 3,5% жінок з раком виявили генетичну мутацію, яка з’явилась лише у 1,3% жінок, які на рак не хворіли.

При цьому рекомендацію пройти генетичне тестування отримує не більше третини жінок, які перенесли рак молочної залози.

Роберт Сміт з Американського товаристві раку заявив, що це та інші подібні дослідження повинні бути враховані при розробці нових клінічних рекомендацій для лікування таких пацієнтів.

 


Не пропустіть