Три органічні підживлення, які будуть незамінними у весняний період

Навесні рослинам необхідно створити оптимальні умови для активного росту та розвитку. Запустити процес допоможуть органічні варіанти підживлення, які будуть незамінними у відповідальний період.

Що потрібно рослинам навесні в період початкового росту

Підживленню грядок навесні необхідно приділити особливу увагу. Рослинам необхідно дати поштовх, щоб вони інтенсивно почали нарощувати зелену масу та накопичувати поживні речовини, які надалі впливають на кількість та якість майбутнього врожаю.

Найголовніший елемент весняних підживлень, для багаторічних рослин – азот. Він прискорить ріст рослин та зеленої маси. Для однорічних рослин у ранній період крім азоту, але в менших кількостях необхідний фосфор, який впливає на ріст кореневої системи, стійкість до низьких температур, посуху.

Калійні підживлення знаходяться на останньому за важливістю місці для внесення ранньою весною.

3 добрива, які будуть незамінними у весняний період

В даний час на тлі зростання цін на мінеральні добрива, недорогі, безпечні та ефективні органічні підживлення набирають все більшої популярності.

Такі добрива у своєму складі містять основні елементи живлення для рослин, а також органічну речовину, яка позитивно діє на ґрунтові мікроорганізми та покращує фізичні властивості ґрунту.

Серед органіки можна виділити попіл, компост та перегній, які стануть просто незамінними помічниками у весняний період. Обов’язково використовуйте їх на своїй ділянці для отримання багатого та якісного врожаю. При цьому потрібно враховувати, що органіка відрізняється як за термінами використання, так і культурами, під які вносять добрива.

Попіл

Попіл корисний для більшості рослин, до його складу входять близько 30 цінних поживних елементів. Не люблять попіл культури, які віддають перевагу кислому грунту, такі як лохина, журавлина, чорниця, щавель, хвойники і деякі різновиди квітів (перстач, рододендрон, гортензія). Не варто удобрювати попелом ріпу, редис і редьку, інакше вони почнуть стрілкуватися.

Найчастіше на город попіл вносять перед посадкою, у сухому вигляді під перекопування, у кількості 100 г на 1 кв. м. Альтернативний метод – додавання попелу в посадкову лунку, середня норма витрати на одну рослину дорівнює 2 ст. ложкам.

Перегній

Перегній, отриманий з гною – одне з найкращих органічних добрив довготривалої дії. У ньому містяться всі необхідні рослинам елементи, включаючи азот, фосфор та калій. Навесні перегній протипоказаний часнику та цибулі, квасолі, бурякам та моркві, капусті. Оптимально підходить для рослин із компактною кореневою системою.

Вносять перегній по-різному: при посадці змішують з городною землею в пропорції 1:2, або спочатку розкидають його по ділянці, виходячи з розрахунку 1 відро на 2-3 кв. м, потім закладають в землю граблями.

Компост

Компост покращує якість практично для будь-якого ґрунту, допомагає утримувати воду, повітря та поживні речовини, що дуже важливо для повноцінного розвитку рослин. При внесенні компосту необхідно враховувати, що крім азоту, фосфору та калію в ньому міститься вапно, що сподобається не всім культурам. Не переносять компост всі рослини, які віддають перевагу кислому грунту.

Навесні органіку розподіляють по поверхні ґрунту та перекопують ділянку на глибину 5 см. Норма витрати залежить від потреб конкретної культури. Грядки, на яких планується вирощування томатів, гарбуза, картоплі, кабачків, капусти удобрюють із розрахунку 6 л компосту на 1 кв. м. Для таких культур, як редис, шпинат, полуниця, салат, кольрабі, норма витрати складе 3 л на 1 кв. м.

Читайте також: Рання редиска: хитрощі вирощування

Не пропустіть