Сучасні підлогові покриття: що вибрати

Успіх ремонту багато в чому залежить від того, наскільки господарі змогли правильно вибрати покриття для підлоги. Основа затишного і красивого інтер’єру – добре укладене підлогове покриття, придбати яке можна за посиланням https://laminat-parket.com.ua. Щоб вибрати його правильно, потрібно враховувати кілька факторів. Головні з них: вартість, довговічність, естетичність і безпека.

Який ламінат вибрати

Підлога з ламінату – правильний вибір при ремонті із середнім бюджетом. Ламіновані деревоволокнисті панелі добре підходять навіть для дитячої. Укладання вимагає підготовки: під ламінат стелять спеціальну шумоізолюючу підкладку. Вона також забезпечує тривалий термін експлуатації кріплень на кожній панелі. Матеріал чутливий до вологості, намокання призводить до здуття.

Види ламінату: побутовий та комерційний. Перший добре підійде для квартир з низькою прохідністю, прослужить 6-7 років. Другий відрізняється оптимальними характеристиками (стійкий до перепаду температури, вологості) і терміном служби до 20-ти років. Панелі з’єднуються за допомогою замка. По периметру кожної планки розташовані шипи і пази. Перший тип з’єднання click фахівці вважають більш зручним, оскільки він допускає нерівності чорнової підлоги. Другий тип lock передбачає вбивання однієї планки в іншу або склеювання. Підлога повинна бути ідеально рівною.

Кварц-вінілове покриття: хороший варіант для квартири

Придумали кварц-вінілову плитку в Японії близько 10-ти років тому. На вітчизняному ринку новий матеріал з’явився 6-7 років тому. Переваги такої підлоги: вологостійкість, довговічність. Вініл підходить не тільки для квартир, а й для дитячих садків, лікарень, громадських установ. Клас зносостійкості стартує від 34, що можна порівняти з комерційним лінолеумом.

Кожна плитка чотиришарова: на базову вінілову підкладку наносять пісок з продуктами нафтопереробки (власне кварц-вініловий шар). Зверху розміщують плівку з малюнком, яка покривається поліуретаном і ПВХ. Укладати можна самостійно, покриття сумісне з системою «теплої підлоги».

Паркет: вибираємо правильно

Використання натурального паркету для підлоги відразу робить ремонт на порядок дорожчим. Але вартість компенсується солідним зовнішнім виглядом покриття. Паркет виготовляють з деревини вітчизняних (вишня, дуб, горіх, ясен) і екзотичних (бамбук або венге) порід дерева.

Паркетна планка робиться з дерева, але укладання і фінішне покриття підлоги припускають використання клею, лаку, водовідштовхувального просочення. Це синтетичні матеріали, які виділяють при роботі неприємний запах. Як правило, в добре провітрюваному приміщенні він швидко зникає. Крім зовнішньої привабливості і різноманітності способів укладання (їх більше 10-ти) паркет довговічний. При правильному догляді він прослужить десятки років, а відреставрувати ділянку з деформацією можна самостійно.

Негативний момент – не тільки висока вартість самого покриття, але й необхідність запрошувати майстра для укладання, купувати додаткові засоби обробки. Якщо фінанси дозволяють, то більш цікавого матеріалу для дизайну годі й шукати. Художнє укладання паркету стане вишуканим штрихом найбільш вимогливого інтер’єру.

Паркетна дошка: плюси і мінуси

Альтернативою паркету вважається правильно підібрана паркетна дошка. Головна відмінність – не вартість (дошка коштує лише трохи дешевше), а експлуатаційна специфіка. На які плюси паркетної дошки орієнтуються фахівці:

  • відсутність деформації при коливанні температур,
  • стійкість до вологості,
  • наявність додаткової обробки,
  • простота обслуговування.

Дуже важливо для бюджету – можливість самостійно провести укладання. Але відновити матеріал важче, доведеться демонтувати всю ділянку. Декоративні характеристики дозволяють створювати цікаві за кольором покриття, використовуючи однополосний, двополосний, трьополосий або багатополосний (найширший) різновид матеріалу.

Дерев’яні підлоги: які краще вибрати для будинку, а які – для квартири

Особливості монтажу дошки з дерев’яного масиву вимагають підйому підлоги мінімум на 5 см. Дерев’яне покриття укладається на лаги (опорні бруси), які «з’їдають» висоту. У стандартних квартирах стелі не дуже високі, тому зменшувати простір ні при яких обставинах не рекомендується.

Складнощі виникають при монтажі дерев’яного масиву в передпокої квартири. Підлоги в коридорі і під’їзді знаходяться на одному рівні. Якщо встановлювати лаги і вкладати утеплювач, а зверху – дошки, то при вході в квартиру утворюється незручна сходинка. Вхідні двері, що відкриваються всередину, доведеться міняти або встановлювати заново. Для укладання дерев’яної підлоги в квартирі краще вибирати дошку з мінімальною товщиною 1,5 см. Але, якщо житло розташоване на першому поверсі, а внизу – холодний підвал, то використання утеплювача і товстіша підлога не завадять. Який варіант оптимальний для кожного конкретного випадку, підкаже фахівець.

У будинку дерев’яні підлоги стелять частіше, оскільки дерево має низьку теплопровідність, а значить, в кімнатах буде тепліше. Тут використовують більш товсті дошки (22 мм). До переваг дерев’яної підлоги відносять екологічність, красиву текстуру і довговічність. Оновлювати покриття рекомендують фарбою або лаком раз в п’ятирічку. Ціну за «квадрат» покриття множать на два, оскільки укладання та супутні матеріали обійдуться недешево.


Не пропустіть