Скільки разів можна робити УЗД під час вагітності

Кожна мама боїться нашкодити своєму ще не народженому малюкові, тому ставить собі питання: скільки УЗД можна робити під час вагітості?

Жіноча консультація, де спостерігають за вагітністю жінки, видає направлення на 3-4 УЗД. Одні матусі переживають, чи не зашкодить чергова діагностика малюкові, інші – готові робити УЗД щомісяця. Будемо розбиратися, чи варто боятися цієї процедури.

УЗД: користь чи шкода

Ультразвукова діагностика існує вже близько півстоліття, і жоден вчений не довів її шкоду для вагітної або плода. Однак лікарі вирішили, що краще не зловживати дослідженнями і робити УЗД тільки при необхідності.

Так з’явилися рекомендації для всіх вагітних: скринінг у кожному триместрі, плюс додатковий скринінг за рекомендацією лікарів. Користь УЗД очевидна: фахівці можуть вчасно відреагувати на будь-які відхилення у розвитку плода.

Перше УЗД

Його проводять вже на 11-13 тижні вагітності. На такому терміні скринінг показує, як розвивається малюк. Крім того, лікарі беруть аналізи на генетичні відхилення у ембріона, хромосомні аномалії, пороки розвитку. На ранніх термінах, як правило, УЗД проводять за показаннями:

  • кровотеча під час вагітності;
  • болі внизу живота, підозра на вагітність;
  • при проведенні ЕКО для перевірки розвитку ембріона;
  • щоб виключити ризик невиношування, якщо до цього були викидні.

Друге УЗД

Другий скринінг проводиться у терміні 20-21 тиждень при нормальному перебігу вагітності. Плід вже досить сформований, можна побачити, як розвиваються органи. На цьому терміні багато уваги приділяється центральній нервовій і серцево-судинній системам.

Третє УЗД

Третій скринінг виконують на 32-му тижні. Оцінюють ріст, вагу дитини, стан плаценти, кількість навколоплідних вод. Обов’язково проводиться доплерівське дослідження: воно показує, як плід отримує кисень, харчування, кров, чи немає порушень. Крім того, під час третього скринінгу лікарі дивляться на передлежання плода і відстежують можливі вади.

Додаткове УЗД

Додаткове УЗД фахівці призначають за показаннями. Наприклад, якщо мати захворіла, виявлена багатоплідна вагітність, генетичні відхилення у плода, є вірогідність викидня, патології у розвитку малюка.

Джерело woman.rambler
Не пропустіть