Щоб зібрати хороший урожай малини, її потрібно в травні обробити: я використовую соду

Малина вважається однією з найвибагливіших ягід. Ні, справді, вона може вирости навіть в спартанських умовах – їй нічого не заважає, вона ніби може вирости навіть крізь асфальт. Більшість сортів малини стійкі до морозів і плодоносять абсолютно в будь-яких куточках нашої неосяжної країни. Принаймні, в більшій частині з них. Для того, щоб ваш урожай був більш багатим, простежте не тільки за прополюванням і поливом, але і за обробкою кущів малини від хвороб і шкідників – це велика загроза для цієї невибагливої, але дуже смачної ягоди. Якщо ви не знаєте, чим обробити малину і на що звернути особливу увагу при її вирощуванні, я поділюся з вами своїми секретами, які мені колись розповіла моя родичка.

Як тільки на кущі з’являються перші бутони і вона починає цвісти, в ній починають заводитися маленькі малинові жучки, які напевно знайомі кожному з нас. Не найприємніша зустріч, чи не так? Вони можуть просто знищити весь прийдешній урожай.

Як боротися з жучками?

У мене є один спосіб боротьби з цими маленькими шкідниками. Він досить важкий у виконанні і забере у вас відносно багато часу, однак він справді дієвий.

Щовечора під кущем необхідно розстеляти плівку, а після цього струсити на неї всіх дрібних жучків. Далі ви їх всіх збираєте і знищуєте. Найкращий варіант – просто спалити, щоб вже точно.

Інший спосіб

Якщо вам з якихось причин не підходить цей варіант, можете обробити кущі гірчицею. Змішайте воду з гірчичним порошком (на відро води двадцять грам гірчиці). Перемішати необхідно ретельно. Дайте суміші настоятися приблизно шість годин, потім обробіть кущ. Можна навіть кілька разів.

Замість гірчиці можна використовувати і звичайну соду – на відро води дві столові ложки, а далі – по тій же інструкції.


Не пропустіть