Що робити із сміттям на дачі?

Сміття на дачі – хвороблива тема для багатьох дачників, особливо в періоди міжсезоння. Оскільки стаціонарні смітники найчастіше далеко, а везти сміття на машині не завжди можливо, воно поступово накопичується на ділянці, псуючи вигляд і настрій. Як можна спробувати вирішити сміттєве питання з мінімальними витратами сил?

Головна хитрість: впроваджуємо сортування

Незважаючи на те, що в більшості країн Європи успішно використовують роздільний винос і сортування сміття, у нас така технологія тільки починає впроваджуватися. Що заважає вам її випробувати: просто почніть акуратно розподіляти сміття за категоріями.

Органічне сміття

Органічне сміття має одну приємну для дачників властивість: воно розкладається в землі. Так, що для поповнення запасів компосту і зменшення загальної кількості сміття варто просто викидати органіку в окреме відро. Це займе мінімум часу і сил, зате істотно спростить очищення від сміття, та й пахнути відро без органіки буде менше.

 Скляні та металеві відходи

Для утилізації скла і металу варто згадати досвід радянських поколінь, а саме – здавання в пункти прийому вторинної сировини. Звичайно, не завжди є можливість швидко дістатися до такого пункту – але і скла з залізом багато за раз не накопичується, а виділити декілька днів за сезон і з’їздити для утилізації відходів на пункт прийому цілком під силу практично всім дачникам. У цьому питанні корисною буде кооперація з сусідами, а отримані гроші стануть приємним бонусом.

Плівка, пластик, пакети

Хоча такий вид сміття займає мало місця, він має тенденцію накопичуватися через те, що здати його в переробку нікуди, а спалити або закопати не можна. Таке сміття рекомендується вивозити на звалища, а в майбутньому – стежити за тим, щоб при поїздці на дачу продукти і речі були упаковані або в багаторазові, або в паперові, або в розкладаючі (маркування зеленими стрілками) пакети.

Будівельне сміття

Любов до добудування різних прибудов або поверхів – в серці кожного поважаючого себе дачника, і “плодами” цієї любові є будівельне сміття. Наша рекомендація на цей рахунок проста: все у справу! Бита цегла, наприклад, стане в нагоді фанатам альпійських гірок, щебінь підійде для зміцнення доріжок – варіацій безліч. Таким нехитрим чином ви заощадите час і сили, які можна витратити на більш приємні справи: наприклад, відпочинок з улюбленою книгою або похід на пляж. І головне – без суттєвих матеріальних витрат.

Джерело pravda.ru

Не пропустіть