Правда або міф: чи можна стимулювати пологи в домашніх умовах

Великий відсоток жінок доношує малюка до 40 тижнів і більше, а буває, що навіть переношує. І тут починається хвилювання: як же так, дитина не поспішає з’являтися, а носити і чекати її вже немає сил. Але ще гірше, коли лікарі наполягають на пологах і кажуть: якщо сутички не почнуться, будемо стимулювати штучно.

Ще вагітним рекомендують народні засоби, якими, мовляв, наші мами користувалися. Та чи можна вдома стимулювати початок пологів?

А сусідка відразу народила …

Наші мами, подруги, колеги, та й самі лікарі з великим стажем знають безліч засобів для стимуляції родової діяльності. Це продукти харчування, фізична активність, уявне представлення процесу, теплі ванни. І найцікавіше, що всі ці засоби колись комусь допомогли.

З’їсти ананас, гостру їжу, чорну лакрицу, часник

Їжа сама собою не стимулює родову діяльність, але змушує кишківник «дратуватися», викликає спазми, бажання відвідати вбиральню. Передбачається, що продукти провокують посилену роботу кишківника, а той викликає маткові спазми.

Насправді, такий спосіб не особливо діє: все-таки, потужного зв’язку між травленням і родовою діяльністю немає. З’їсти перераховані продукти можна, але не чекайте, що стовідсотково спрацює. І не варто збільшувати міру, інакше отримаєте вздуття живота, діарею і неприємний стан.

Випити касторку

Лікарі не рекомендують балуватися касторовою олією. Вона може викликати кишкові спазми, що призводять до маткових перейм, а може і нашкодити.

Походити по сходах, помити підлогу, виконати подружній обов’язок

Рекомендації у стилі «більше рухайся» чуються найчастіше. Навіть у самих пологових будинках породіллям пропонують пройтися по сходах. Удома можна затіяти генеральне прибирання. Взагалі, рух – життя, але вагітним рухатися потрібно в міру, без фанатизму. Раптом допоможе.

Подумки уявити початок пологів, розслабитися

Наша підсвідомість ніби й мріє зустрітися з довгоочікуваним малюком, але боїться болю, страждань і, можливо, хоче відтягнути, а не наблизити початок пологів. У цілому настрій має значення: важливо зібратися, розслабитися і чекати зустрічі з малюком. Можна навіть прийняти теплу ванну.

Чи варто квапити події?

Деякі поради допомагають, хтось примудряється перестаратися, а хтось все спробував – і нуль результатів. Лікарі найчастіше вважають, якщо пологам ще не настав час, то хоч з’їсти увесь часник в будинку, вони не розпочнуться.

Фахівці наполягають викликати пологи в пологовому будинку, коли є вагома причина: підтікання вод, недолік кисню, що надходить малюкові, непридатна плацента. А якщо її немає, сидіть спокійно вдома і насолоджуйтеся останніми днями вагітності. З малюком ви все одно зустрінетеся.

Джерело woman.rambler
Не пропустіть