Новоутворення на шкірі та тривожна симптоматика: інтерв’ю дерматолога

Шкіра людини – її найбільший орган. Вона щосекунди виконує безліч найважливіших функцій для забезпечення правильної життєдіяльності організму, включно з захисною, терморегулюючою та рецепторною.

Коли в нашому організмі відбувається якісь збій, наша шкіра сигналізує нам про це. Сигналом може бути: почервоніння, свербіння, зміна кольору шкірного покриву, зміна рельєфу, а також поява новоутворень (пухлин).

Новоутворення шкіри – досить обширна та складна тема для розуміння, без пояснень спеціалістів, тому щоб розібратись в цьому питанні детальніше, звернемось за допомогою до дерматологів Venus Clinic.

Отже, на які сигнали організму необхідно звернути увагу і коли слід звернутися до лікаря?

При будь яких змінах стану шкіри які викликають у вас дискомфорт через свербіння, почервоніння, болісні відчуття або різке збільшення новоутворення в об’ємі, варто звернутись до лікаря за консультацією, щоб виключити небезпечні захворювання та при необхідності вчасно почати лікування, або видалити для уникнення поширення.

Детальніше: https://venus-clinic.com.ua/uk/papillomy-udalenie-laserom.html

Що таке новоутворення шкіри і які вони бувають?

В дерматологічній практиці існує більше 1000 різновидів тільки шкірних новоутворень, які можуть класифікуватись як доброякісні, пограничні, відповідно низького онкогенного ризику та високого онкогенного ризику, або злоякісні.

Найрозповсюдженішими доброякісними новоутвореннями, у нашій практиці є папіломи на тілі і обличчі, кератоми, фіброми, бородавки та ксантелазми.

Що таке папіломи?

Папілома – доброякісне дрібне новоутворення шкіри та слизових оболонок яке складається із поверхневих епітеліальних клітин шкіри та характеризується незначним потовщенням шкіри. Візуально папіломи можна ідентифікувати як новоутворення розміром від 1 міліметру коричневого, темно-коричневого або тілесного кольору, вони можуть розміщуватись поодинці або великими колоніями. Чоловіки та жінки мають однакову схильність до їх утворення.

Детальніше: https://venus-clinic.com.ua/uk/papilloma.html

Часто, пацієнти називають папіломами будь які новоутворення на шкірі. Чим вони відрізняються від інших новоутворень?

Дійсно, дуже часто папіломи плутають з такими новоутвореннями як кератоми та фіброми на ніжці, через схожі зовнішні характеристики. Але ці новоутворення мають значні відмінності і точну постановку діагнозу може зробити тільки лікар дерматолог під час консультації.

 • Важливо! Всі новоутворення шкіри підлягають контролю та відстеженню їх динаміки. Особливо це стосується кератом, які класифікуються як прикордонні новоутворення і з часом та під впливом деяких факторів схильні до трансформації, особливо у людей з високим онкологічним ризиком.
 • У різних вікових групах вірогідність малігнізації новоутворення у базаліому чи меланому варіюється в діапазоні від 8% до 10%, саме тому людям даної категорії рекомендовано регулярно проходити обстеження у дерматолога.

Які причини виникнення папілом?

Загалом, причини виникнення папілом мають комплексний характер: порушення гормональної функції, зниження імунітету та хронічні захворювання, але спусковим механізмом зазвичай слугує вірус папіломи людини (ВПЛ).

ВПЛ – найрозповсюдженіша група вірусів в усьому світі. Існує більше 100 типів ВПЛ, деякі типи вірусу відомі як віруси типу високого онкогенного ризику.

До факторів ризику зараженням папіломавірусом можна віднести:

 • інфекції;
 • слабкий імунітет;
 • ерозію шийки матки;
 • велику кількість сексуальних партнерів;
 • відвідування саун, лазень, басейнів (громадського користування).

Важливо, що ВПЛ дуже розповсюджене захворювання і в групі ризику знаходяться всі сексуально активні прошарки населення. Вірус папіломи людини передається при будь яких контактах зі шкірою і слизовою носія вірусу у тому числі при статевому контакті. ВПЛ може бути присутнім довгі роки в організмі людини і розвиватись непомітно, перед тим як проявитись. Тому не варто ігнорувати появу папілом та бородавок, які можуть бути проявом ВПЛ і в подальшому можуть переродитись у дисплазію шийки матки, що може сприяти розвитку раку шийки матки.

Діагностика та лікування ВПЛ?

На сьогоднішній день не існує чіткого протоколу лікування ВПЛ, метод лікування та інтенсивність підбирається індивідуально. Що стосується видалення доброякісних новоутворень, викликаних ВПЛ, то існує декілька способів для їх видалення, щоб запобігти їх травматизації та вторинного інфікування, а саме:

 • кріодеструкція;
 • електрокоагуляція;
 • хірургічне видалення;
 • лазерна терапія.

Розвитку ВПЛ можна з легкістю запобігти завдяки простим речам – вакцинації проти ВПЛ. На сьогоднішній день в Україні є два зареєстрованих препарати для вакцинації проти ВПЛ: бівалентна вакцина Церварікс та квадрівалентна – Гардасил.

Чи всі папіломи варто видаляти?

Папіломи, особливо якщо вони знаходяться на відкритих ділянках шкіри, часто сприймаються як косметичний дефект який може стати причиною психологічного дискомфорту. Також, частіше за все, вони знаходяться на ділянках, які піддаються тертю та постійній травматизації, тому ми рекомендуємо видаляти такі елементи для уникнення їх збільшення, запалення, розповсюдження на сусідні ділянки та вторинного інфікування, яке також має свої негативні наслідки.

Що стосується інших новоутворень, то кожен випадок потребує індивідуального підходу, але якщо вони змінюють зовнішній вигляд, викликають хворобливі відчуття при контакті, кровоточать, збільшуються в розмірі та розповсюджуються на сусідні ділянки, вони обов’язково потребують консультації спеціаліста і при необхідності видалення.

Який спосіб є більш ефективним для видалення папілом?

Кожен із вище перерахованих способів видалення новоутворень має свої переваги і особливості. Якщо говорити про кріодеструкцію та електрокоагуляцію, серед істотних недоліків можна виділити нерівномірність обробки та пошкодження оточуючих тканин, через що нерідко на місці видалення формуються рубці які псують естетичний вигляд.

Хірургічне видалення частіше використовується при необхідності провести гістологічне дослідження видаленого новоутворення, коли новоутворення підпадає під високий онкогенний ризик. Серед недоліків також можна виділити високий ризик формування рубців, так як при хірургічному видаленні проводиться глибоке та широке висічення елементу з суміжними тканинами, що супроводжується формуванням косметичного дефекту у вигляді рубця.

Що стосується лазерного видалення новоутворень, то на сьогоднішній день воно зарекомендувало себе як найбезпечніший, швидкий та безболісний спосіб видалення папілом на обличчі і тілі, а також інших доброякісних новоутворень, без ризиків та ускладнень. До переваг лазерного видалення можна віднести високу точність та малоінвазивність, безпечність методу та комфорт під час процедури. Завдяки сучасним лазерним технологіям видалення проходить з ювелірною точністю та мінімальною взаємодією з оточуючими тканинами, як результат виключається утворення рубців, що важливо для досягнення естетичного результату. Також, лазерне лікування мінімізує ризик виникнення кровотеч і вторинного інфікування, ранка після обробки залишається стерильною та швидко загоюється, це вкрай важливо для соціально активних людей, які не можуть дозволити собі довгий період реабілітації. Під час лазерного видалення, ми також можемо застосовувати місцеву анестезію, яка дозволяє провести процедуру швидше і комфортніше.

Нагадуємо, що здоровий спосіб життя, дотримання гігієнічних норм дозволяють зберегти здоров’я вашого тіла та організму в цілому, а також уникнути зараження вірусом папіломи.

Довірте видалення папілом у Києві Venus Clinic та насолоджуйтесь своєю здоровою та сяючою шкірою, про все інше подбаємо ми!


Не пропустіть