Неочевидна причина проблем зі спиною у жінок

Що таке “синдром застібки”? Вдягаючи бюстгальтер кожен день, жінка мимоволі обмежує рухливість певного хребетного сегмента. Вплив цей хоч і незначний, однак, поступово формується функціональний блок, що викликає досить хворобливі відчуття.

Біль в області спини може мати різне походження. Але його об’єднує одне: це завжди неприємно і псує якість життя. А сьогодні ви дізнаєтеся про досить незвичайні проблеми, пов’язаної зі спиною. Чи відомо вам, що існує проблема під досить кумедним висловом «синдром застібки»? Насправді все не так весело. Дана проблема може проявитися у кожної жінки.

Синдром застібки: причини виникнення та шляхи розв’язання проблеми

Синдром зустрічається у багатьох представниць прекрасної статі. Він носить складну і довгу назву «функціональний суглобовий блок грудного відділу хребта».

Давайте дізнаємося, як його виявити і що необхідно робити в цілях профілактики. Адже причиною даного блоку може бути ваш улюблений бюстгальтер.

Що таке «Синдром застібки»

Застібка жіночого бюстгальтера, як правило, досить щільно прилягає до спини в зоні конкретного хребетного сегмента і фіксує його. Це неминуче, інакше даний предмет жіночої білизни не зможе належним чином підтримувати гарну форму грудей і виконувати свою головну функцію. Чим же загрожує представницям прекрасної статі туга застібка на бюстгальтері?

Клінічний термін «синдром застібки» означає проблему через стабільний тиск на одну і ту ж область тіла. В даному випадку – це хребці. Даний функціональний блок може викликати досить хворобливу реакцію. У групі ризику знаходяться жінки зі значним, об’ємним бюстом, бо застібка бюстгальтера інтенсивніше тисне на хребетний стовп. Бюстгальтер тут виступає свого роду фіксатором. А функціональні блоки з’являються через тонусно-силовий дисбаланс м’язів, які оточують суглоб.

Яка конкретно застібка у вас (жорстка, зроблена з пластику або м’яка, з гачками на планочку з тканини) – не має особливого значення. Кожна застібка через натяг буде щільно прилягати до спини в зоні одного сегмента хребта. Застібка ніби фіксує даний сегмент.

Як правило, подібні проблеми виникають з тієї причини, що різні хребетні сегменти мають різну рухливість. Це виглядає наступним чином: коли який-небудь хребець обмежений в русі, сусідній з ним (розташований вище або нижче) стає, надто рухомим або гіпермобільним.

Прояви синдрому застібки

Найбільш доступний метод визначити синдром застібки – гарненько обмацати зону прилягання застібки бюстгальтера. При зазначеному синдромі проявиться локальний біль при натисканні на точку проекції застібки, одночасно в сусідніх хребцях її не спостерігається.

Носячи щодня бюстгальтер, жінка тим самим обмежує рухливість конкретного хребетного сегмента. Вплив цей хоч і незначний, однак, формується функціональний блок, що викликає досить хворобливі відчуття. У 70-80% представниць прекрасної статі є подібні функціональні блоки середньогрудного і нижньогрудного відділів хребетного стовпа.

При обстеженні хребта у багатьох жінок виявлялися больові або просто некомфортні відчуття в зоні застібки предмета білизни; функціональний блок, природно, збігався з лінією застібки того бюстгальтера, який надягали найбільш часто. У дам зі значним бюстом вказаний синдром проявляється частіше, через більшу силу тиску бюстгальтера на спину, крім того, в тілі посилюється вагова асиметрія.

Що цікаво: блок виникає на лінії застібки саме того бюстгальтера, який надягають найбільш часто. Погодьтеся, у жінок є улюблені предмети білизни, які вони вважають за краще носити частіше інших.

Зустрічається широкий спектр так званого відображеного болю. Це біль, що з’являється в певних зонах спини, міжлопаткової частини, грудній клітці, шиї, попереку і в органах, і він нерідко пов’язаний з патологіями в хребетному стовпі. Виникнення больових відчуттів пов’язано з різною рухливістю хребетно-рухових сегментів. Якщо один з них з якоїсь причини обмежений у своїй рухливості, то розташований вище або нижче стає, гіпермобільним, що провокує дискомфорт і навіть біль.

Як вирішувати проблему «Синдрому застібки»?

Є кілька варіантів, які послужать профілактикою зазначеного синдрому. Отже, що рекомендується робити.

  • Одягайте бюстгальтери правильно підібраного розміру і анатомічно відповідні вам.
  • Максимально часто міняйте моделі бюстгальтерів, так застібка кожен раз буде припадати на різні зони спини.
  • Дозволяйте тілу відпочивати від таких предметів туалету як бюстгальтер, боді якомога частіше.
  • Постарайтеся не спати вночі в бюстгальтері. Це шкідливо.
  • Практикуйте різного роду фізичну активність, рухайтеся і постійного контролюйте свою поставу.
  • Систематично проводьте масаж і розтяжку.

І тоді проблема «синдрому застібки» вам загрожувати не буде. А ваш улюблений бюстгальтер не спричинить дискомфорту і неприємностей зі здоров’ям. Будьте уважні до вибору білизни і дотримуйтесь наших порад. Міцного вам здоров’я!


Не пропустіть