На що звернути увагу при виборі першого взуття для дитини?

У магазинах так багато стилів взуття, що не завжди легко вибрати правильну пару для дитини. Ще більше варіантів пропонує сервіс OLX. Тут вдасться знайти дитяче взуття на будь-який випадок. Пропонується безліч варіантів також для дітей першого року життя.

Якщо дитина ще не ходить

Дитині, яка ще не ходить, не потрібно використовувати взуття з жорсткою п’ятою. Як правило, у віці до 8 або 9 місяців (коли деякі діти починають вставати і хочуть зробити перші кроки) взуття використовується тільки для захисту ніг, наприклад, від холоду або бруду. Тому необхідно вибрати:

  • дуже гнучке взуття, яке не заважає ногам рухатися;
  • моделі з натуральних матеріалів;
  • взуття, яке підходить малюкові строго за розміром.

Відмінно підходять шкіряні черевики з дихаючою підошвою.

Коли дитина починає ходити

Коли дитина починає чіплятися за меблі, щоб пересуватися, або коли вона починає повноцінно ходити, рекомендується якомога частіше залишати її босоніж, щоб сприяти правильному розвитку стоп. Ходьба босоніж дозволяє працювати дрібним м’язам стопи. Це розвиває у дитини стійкість, рівновагу, координацію і м’язову силу. Тому дитині, яка вчиться ходити, не обов’язково носити в будинку взуття.

Дозволяючи вашій дитині ходити босоніж по різних поверхнях (наприклад, по траві, піску, килиму, матрацу, в ліжку) ви також тренуєте її здатність сприймати своє тіло в просторі.

Звичайно, вашій дитині потрібне взуття, щоб захистити ноги, наприклад, при прогулянці на вулиці або в громадських місцях. В цьому випадку її перше взуття повинне бути легким, гнучким і мати м’яку підошву. Черевики також повинні щільно прилягати до п’яти, щоб стопа не рухалася всередині взуття при ходьбі.

Чоботи, які доходять до щиколотки, не забезпечать кращої підтримки, ніж низькі туфлі. Важливо також підібрати модель по погоді. Якщо на вулиці жарко, використовувати черевики з щільного матеріалу не рекомендується.
Деякі дослідження також показали, що носіння взуття має певні переваги для малюків. Це надає їм упевненості та спонукає до дій.


Не пропустіть