Медики назвали шість симптомів ранньої деменції, які не можна ігнорувати

Від вікових когнітивних змін на Землі, за останніми даними, страждають 47 мільйонів людей. За прогнозами ВООЗ, до 2030 року цей показник виросте до 75 мільйонів, і, на жаль, у світі поки що немає дієвого засобу, який міг би вилікувати деменцію.

Однак, якщо розпочати боротьбу з хворобою на самому початку, змінити спосіб життя, то можна сповільнити її розвиток. Головне – вчасно помітити її наближення.

Труднощі з короткочасною пам’яттю. Варто насторожитися, якщо ви самі або ваші близькі часто забуваєте, де залишили будь-яку річ, або раптово не можете згадати, навіщо увійшли в кімнату. Ця забудькуватість може виглядати кумедною, але на неї варто звернути увагу.

«Втрата» слів. Усім нам іноді буває складно підібрати або згадати якесь потрібне слово. Але якщо це відбувається дуже часто, то це набагато серйозніше, ніж просто забудькуватість.

Перепади настрою. Різкі перепади настрою або стійка зміна загального фону – важливий сигнал, який не варто ігнорувати. Особистісні зміни. Якщо людина, довгі роки відрізнявся замкнутістю, а потім раптом почав поводитися демонстративно – варто звернутися до лікаря.

Труднощі з виконанням звичних дій. Це коли справи, які ви  раніше виконували без жодних проблем, раптово вимагають більше часу або зовсім не надаються.

Труднощі з концентрацією уваги. Людині дедалі складніше концентруватися на предметі розмови або сюжеті книги чи фільму.

Всі ці ознаки можуть бути симптомами і інших хвороб або просто станів – наприклад, при сильній втомі. Але все це разом є приводом звернутися до лікаря і пройти необхідні обстеження.

Джерело 7mednews

Не пропустіть