Лікар розповів, чому не можна спати поруч з кішкою

Лікар закликав «тримати дистанцію» в спілкуванні з домашніми котами і не дозволяти домашньому вихованцю спати поруч з собою.

Лікар Сергій Агапкін нагадав, що домашні тварини переносять багато небезпечних інфекцій.

«Улюблені усіма вихованці насправді є переносниками глистових інвазій, стригучого лишаю, хламідіозу. А також інших небезпечних захворювань – токсоплазмозу, сальмонельозу, туберкульозу, туляремії », – повідомив лікар.

Крім того, багато кішок визнані носіями поширеного внутрішньоклітинного паразита токсоплазми. Фахівцями з Копенгагенської університетської лікарні було встановлено, що токсоплазма, проникнувши в людський організм, на 50% підвищує ризик розвитку шизофренії. У рідкісних випадках токсоплазмоз призводить до сліпоти. Особливо небезпечний котячий паразит для дітей і дорослих з ослабленим імунітетом.

Ще одна недуга, яку можна «підхопити» від кішки, – феліноз, який розвивається від попадання в рани, залишені котячими кігтями, бактерій Bartonella henselae. Через пошкодження на шкірі інфекція потрапляє в найближчі лімфатичні вузли, а потім – в кров. Наслідками цього можуть стати збільшення і ущільнення лімфовузлів, нагноєння місць пошкоджень, утворення папул і виразок. У хворих з ослабленим імунітетом можливим є важкий перебіг хвороби з проявами загальної інтоксикації організму – сильним підвищенням температури, загальною слабкістю і головними болями.

Вважається, що хоча б раз у житті кожна кішка буває переносником фелінозу.

«Спати поруч з кішкою не можна ні в якому разі», – підкреслив експерт.

Джерело


Не пропустіть