Купуючи суміш для газону, дивіться, що всередині: якщо посадити невідповідне насіння, через рік галявина вже не буде зеленою

Літо добігає кінця, а для садівників це значить, що прийшов час займатися благоустроєм ділянки і закладати газон. Щоб отримати чудовий результат, потрібно підготувати не тільки грунт, але й правильно підібрати суміш трави. Як вибрати траву, щоб галявиною згодом пишалися внуки і правнуки? Дуже просто.

Типи газонів

Для початку розповімо про типи газонів. Існує чотири основних типи: партерний, луговий, спортивний і садовий.

Партерні газони з цього списку є найбільш рідкісними. Їх рідко влаштовують тому, що вони вимагають особливої ​​підготовки грунту і потребують специфічного догляду. Як видно з назви, цей тип газону розбивають виключно в знакових, парадних місцях, і найчастіше на дуже великих ділянках землі, які не менше гектара.

Лугові газони також часто стають частиною дизайну на великих територіях. Але їх краса в тому, що висаджуються вони там, де не буде особливого догляду. Такі трави найкраще виглядають в сусідстві з плодовими деревами. Там траву, як правило, косять рідко, тому вибираються невибагливі лугові трави висотою до 25 см, така своєрідна англійська галявина.

Спортивні газони теж зустрічаються досить рідко. Але з такими сумішами часто трапляються курйозні випадки. Ніхто не сперечається, що такі трави виглядають дуже естетично, але бажаючі влаштувати таку красу у себе забувають про одне – подивитися інструкцію. А вона є. Суміші для спортивних майданчиків мало того, що містять певним чином підібрані трави, так ще й вимагають ретельної підготовки дренажної основи. Грунт для таких трав ні в якому разі не повинен ущільнюватися, тому що в цьому випадку трава задихається, перестає не тільки зеленіти, а й зовсім рости. Гроші на вітер, господарі в печалі. Тому одного бажання мало. Якщо ви не готові постійно доглядати за газоном, купіть штучну укладку і забудьте про неї.

А ось садовий тип газону найпоширеніший. Його потрібно часто косити, не менше ніж два рази на місяць. Але в активний період, в першій половині літа, трава може рости дуже швидко, і косити її доведеться один раз в тиждень, не менше.

Отже, неважливо, який тип газону ви вибираєте. Орієнтуйтеся на свої сили. Але важливо правильно скласти суміш трав. А трав, як ви розумієте, існує дуже багато.

Костриця овеча

Костриця овеча, можна сказати, головний інгредієнт всіх без винятку сумішей для газону. Відноситься до довговічних трав, її коріння щільно сплітаються і згодом утворюють дерен.

Найчастіше в магазинах зустрічається класична костриця, але іноді можна зустріти і червону. Вона теж стане довгожителем в вашому саду. Милуватися нею можна до двадцяти років з моменту посадки. Обидва види трав дуже добре переносять спеку і витримують морози.

Тонконіг лучний

Ще однією популярною луговою травою є тонконіг. Його дуже люблять за швидкий рыст, але є один істотний мінус – траву не можна висаджувати самостійно. Без трав-компаньйонів він росте недовго і гине, а поки росте, розпушує грунт, який може формуватися купинами. У підсумку ви можете отримати більше проблем, ніж краси. При покупці потрібно стежити, щоб частка тонконігу в суміші не перевищувала інші трави. Вся справа в тому, що тонконіг дуже погано переносить спеку і просто обожнює вологий грунт.

Для місць, де найчастіше переважає тінь, краще купити тонконіг лісовий. Він призначений саме для таких місць і буде виглядати просто чудово.

Конюшина

Найчастіше зустрічається два види конюшини: червона і біла. Вони також входять в склади різних сумішей для газону, але вкрай рідко, а ось самостійно їх висаджувати, крім як на лузі для випасу худоби, краще не варто. Конюшина, ні червона, ні біла, не призначені для газону. Такий газон буде дуже складно приводити в порядок і взагалі підтримувати його красу. Біла конюшина, на відміну від побратима, ще й сплітається між собою, пускаючи коріння і обплітаючи все на своєму шляху. Крім того, конюшина стелиться по землі, тому серед високих трав таке місце здається лисим. Білі квітки дуже ароматні, тому привертають до себе багато джмелів і бджіл, що теж досить небезпечно: на такій травичці не побігаєш босоніж. Будь-яка конюшина заболочує місцевість.

Інші трави

Також частим інгредієнтом в сумішах є їжака збірна, тимофіївка лучна, мітлиця пагониста. Однак такі трави є в складі сумішей, призначених виключно для лугового газону. Їх основне призначення – кормове, у них відмінна соковита зелень, високий зріст, задернення.

Але в парку і саду їх висаджувати не варто, тому що потім буде важко вивести з дільниці. Особливо ускладнитися ситуація може тоді, коли газон довго не косили. Коріння цих трав туго сплітається між собою і утворює купини. Особливо в цьому процвітає їжака збірна. В цілому, висаджувати тільки одну траву і чекати якісний газон не варто. Завжди потрібно підбирати суміш трав, які будуть допомагати одна одній. 

Читайте також: Осіннє перекопування ґрунту в городі: користь чи зайва трата часу?


Не пропустіть