Косметологи розповіли, як позбутися чорних цяток

Комедони, або, кажучи простою мовою, чорні цятки, з’являються у результаті “великої дружби” секрету шкірних залоз  з бактеріями, які присутні на поверхні шкіри. Вони зустрічаються, і починається хімічний процес окислення. В результаті секрет темніє, перетворюється у чорні цятки, які застрягають у порах.

Найчастіше, від чорних цяток страждають юні дівчата, але багато хто стикається з ними і в більш зрілому віці.

Коли чорних цяток на обличчі багато, воно в цілому виглядає так, ніби перебуває у занедбаному стані. Хоча комедони, в принципі, не є небезпечними, в естетичних цілях косметологи рекомендують їх видаляти. Робити це можна різними способами. Важливо зрозуміти, що раз і назавжди від комедонів позбутися неможливо.

Домашній догляд

Утворення чорних цяток – це природний процес виходу шкірного сала на поверхню. Люди із нормальним і сухим типом шкіри найменше страждають від цієї проблеми, тому що у них секрет виділяється в помірних кількостях. А при жирному типі – секрет виділяється в надлишку.

Незалежно від типу шкіри, усім варто дуже відповідально ставитися до процесу очищення! В першу чергу, це стосується Т-зони. Кожен день, вранці і ввечері очищайте шкіру спеціальними засобами: це може бути пінка, гель, молочко – до чого ви більше звикли.

Обов’язково, у домашньому догляді використовуйте скраби за типом шкіри, а також лосьйони з фруктовими кислотами. Дуже ефективні в боротьбі з комедонами глиняні маски. При сухій шкірі їх слід використовувати 1 раз в тиждень, при нормальній, комбінованій, жирній – 2 рази на тиждень.

Також можна використовувати для очищення носа і Т-зони спеціальні смужки, маски-плівки або новомодні б’юті-гаджети, які не тільки добре очищають шкіру, але і надають даткові ефекти, наприклад, дренаж.

Що стосується кремів і сироваток, то вони повинні бути некомедогенними і досить легкими за текстурою. Від щільних кремів краще зовсім відмовитися.

Салонні процедури

Прекрасно борються з проблемою чорних цяток три професійні процедури: апаратна чистка обличчя (вакуумна або ультразвукова), пілінги на основі кислот і фотоомолоджування.

Під час апаратної чистки обличчя: вакуумна насадка спочатку витягне з пор всі забруднення, а за допомогою іншої, лікар введе під шкіру живильні і зволожувальні сироватки.

Також для боротьби з чорними цятками рекомендовані пілінги – наприклад, на основі фруктових кислот або саліцилової кислоти. Їх досить багато, лікар підбирає для кожного пацієнта. Можна провести і ультразвукову чистку обличчя: вона, як і  вакуумна, не травмує шкіру.

Пацієнтам з проблемною шкірою часто рекомендують процедуру фотоомолодження, яка передбачає вплив на розширені пори, комедони, сприяє зменшенню вироблення шкірного сала. Якщо на шкірі присутні вогнища запалень, в цьому випадку призначається відповідне лікування спеціальними косметичними препаратами.

Джерело instyle

Не пропустіть