Кістки стають крихкими через забруднене повітря

Медики-науковці з’ясували, що погане повітря призводить до остеопорозу.

Зв’язок між виникненням крихкості кісток і забрудненим повітрям виявила група вчених з Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я і Університету Помпеу Фабра.

Вони з’ясували, що саме погана «екологія» може призводити до хвороби і викликати часті переломи. Першими основними винуватцями остеопорозу були гормональні порушення, неправильне харчування, сидячий спосіб життя, зловживання спиртними напоями, куріння та лікарські препарати.

У дослідженні іспанських вчених взяли участь 3717 жителів однієї з провінцій Індії, 1711 осіб були жінками.

Місцевість, в якій жили добровольці, була неабияк забруднена вихлопом автомобілів, продуктами горіння вугілля та дров. Забруднення повітря склало 32,8 мікрограма на кубічний метр. При цьому верхня допустима норма ВООЗ – 10 мікрограмів. Всі ці частинки, потрапляли з диханням в організм, накопичуючись у внутрішніх органах.

Обстеживши людей, вчені відразу ж з’ясували, що жителі найбільш забруднених районів, мають меншу кісткову масу. Вивчивши стан кісток дослідники з’ясували, що через шкідливі речовини у повітрі, відбувається оксидативний стрес і запалення. Це надалі приводило до крихкості кісток та інших проблем з опорно-руховим апаратом.

Джерело 7mednews

Не пропустіть