Хвороба тридцятирічних: вся увага на ноги!

Хронічні захворювання вен ніг підступні тим, що симптоматика на початку хвороби може мати епізодичний характер і списується на незручне взуття, спеку, втому. Перші ознаки захворювання вен: набряки нижніх кінцівок, відчуття тяжкості, свербіж, печіння, нічні судоми. Як боротися з цією проблемою?

Протягом дня ми пересуваємося на ногах, стоїмо, сидимо, носимо взуття на підборах (особливо стосується жінок). Все це дає навантаження на нижні кінцівки. І звична втома в кінці дня, дискомфорт, набряки ніг здаються нам природним наслідком активного способу життя. Але не все так просто. Важливо не допустити розвиток хронічних захворювань вен ніг.

Хронічні захворювання вен ніг

Якщо цілий день проводити на ногах, до вечора з’являється відчуття тяжкості і втоми нижніх кінцівок. Не виключені навіть нічні судоми. Фахівці кажуть, що це дають про себе знати сигнали хронічних захворювань вен ніг (ХЗВ).

Восьми із десяти представниць прекрасної статі зі схожими скаргами ставиться діагноз ХЗВ.

Зверніть увагу на стан своїх нижніх кінцівок: трапляється у вас набряклість в ногах, відчуття тяжкості, розпирання, втоми, больові відчуття, судоми. Навіть якщо ви дали 1 позитивну відповідь, ймовірно, це початок проблем з венами.

ХЗВ: Недуга тридцятирічних

Кровотік по венах ніг рухається в напрямку знизу вверх, або проти впливу сили тяжіння. Що ускладнює повернення крові назад? Вени мають складну будову. Усередині них є такі структури – венозні клапани. Суть ХЗВ полягає в патології венозного відтоку і запаленнях в стінках вен і клапанах. Виникає замкнуте коло проблем. Наростання тиску у вені веде до прогресу веноспецифічного запалення, а наявне запалення в клапанах і венозній стінці провокує порушення відтоку крові.

Венозна стінка під клапаном від цього починає розтягуватися, утворюється варикозно розширена вена. У перспективі без уваги фахівця недуга розвивається, посилюються ускладнення, справа навіть може дійти до виразки. Тому корисно не забувати, що зазначені вище ознаки ХЗВ – перші симптоми проблем у венозній стінці.

Дами схильні до ХЗВ в 4-6 рази частіше, ніж чоловіки, і перші симптоми виникають в 25-30 років. Цьому сприяють такі чинники: носіння незручного взуття, високий зріст, надмірна вага, вагітність, генетична схильність, прийом гормональних препаратів. Нерідко захворювання відзначається в осіб, які працюють в положенні сидячи або стоячи: вчителів, офісних службовців, продавців, офіціантів, стюардес та ін.

Як можна уникнути або відстрочити розвиток ХЗВ?

Симптоматика ХЗВ

Складнощі своєчасної діагностики ХЗВ полягають в тому, що перші ознаки хвороби вен (набряки нижніх кінцівок, відчуття тяжкості, свербіж, печіння, судоми в нічні години та інші відчуття найчастіше пов’язують з незручним взуттям, спекою, втомою. Крім того, симптоми можуть мати епізодичний характер: то виникають, то зникають. Тому виникає помилкове відчуття, що все нормально, а недуга наполегливо і підступно прогресує.

У прагненні «заспокоїти» ноги, зняти симптоми, багато хто використовує мазі та гелі. Але подібні медикаментозні засоби часто не роблять терапевтичного ефекту, а лише маскують симптоми за допомогою охолодження. Тому фахівці радять не ігнорувати больові відчуття в нижніх кінцівках і пройти діагностику, навіть якщо у вас відзначається тільки один із симптомів ХЗВ. Грамотна терапія і профілактичні заходи здатні перемогти захворювання на ранніх етапах . Якщо ж запустити проблему, то вирішувати її доведеться болючим хірургічним шляхом.

Профілактика і терапія ХЗВ

Терапія ХЗВ на перших етапах розвитку дає оптимістичні прогнози і передбачає корекцію стилю життя, носіння компресійноЇ трикотажної білизни та застосування фармакотерапії. Остання заснована на веноактивних медикаментах, що підвищують венозний тонус і підсилюють відтік крові. Активно практикується використання засобів на базі біофлавоноїдів.

При хронічних проблемах вен лікарі радять помірну фізичну активність у вигляді піших прогулянок, введення в харчовий раціон великого обсягу овочів, табу на надмірно солоні і копчені страви, компресійну білизну, просту гімнастику для ніг.

Ось кілька корисних вправ для нижніх кінцівок (виконати по 15-20 повторів):

  • Робимо кругові рухи стопами в сторони;
  • Ставимо стопи на п’яти і щосили тягнемо носок на себе;
  • Одну стопу ставимо на носок, а другу ставимо на п’яту.

Якщо у вас є початкові тривожні ознаки захворювання вен, не втрачайте часу, запишіться на прийом до флеболога, прийміть профілактичні заходи, щоб уникнути небажаних ускладнень. Адже захворювання, яке розвивається в організмі тривалий час, складніше піддається терапії, його доводиться довше лікувати.


Не пропустіть