Гормон щастя: як серотонін впливає на нашу зовнішність і де його взяти

Після зимової сплячки буває дуже важко взяти себе в руки. І мова не про відсутність сили волі, а про особливості нашого організму. Зокрема – про серотонін.

Брак сонця, вітамінів, кисневе голодування через постійну сухість в приміщеннях, підвищена стомлюваність, перепади настрою пов’язані з тим, що всі системи життєдіяльності працюють на знос. Як допомогти своєму організму адаптуватися і уникнути в подальшому таких проблем, розповімо у цій статті.

Чому навесні псується шкіра і волосся

Найпоширеніша проблема навесні – схильність до вірусних і респіраторних захворювань через ослаблений імунітет. Енергетичний ресурс і вітамінний запас в цей період не заповнюються належним чином, а головним завданням для організму, як і раніше, залишається виживання. Тому не дивно, що в такі періоди збільшується число розлучень, звільнень, звернень по психологічну допомогу.

У цей час жінки часто помічають негативні зміни в зовнішності: шкіра стає тьмяною, з’являється судинна сітка, посилюється випадання волосся, нігті стають ламкими, легко додаються зайві кілограми.

Одна з головних причин таких явищ з медичної точки зору – нестача серотоніну, одного з основних джерел «натхнення» для нашого організму. Це не просто гормон радості і щастя, як багато хто звик чути. Це хімічна речовина, що виробляється нашим організмом для формування і регулювання різних параметрів. гормон визначає якість життя людини, регулює настрій, сон, статеву і харчову поведінку.

Поганий настрій – це неприємна, але всього лише поверхнева проблема. Серотонінова недостатність веде до появи комплексних проблем зі здоров’ям – погіршується робота важливих систем організму.

Як заповнити запаси серотоніну

Щоб всього цього уникнути, потрібно підтримати свій організм в непростий період. Ми повинні допомогти йому виробляти якомога більше серотоніну природним способом. Для цього потрібно дотримуватися певних рекомендацій.

Правильний сон

Це можливо тільки в тому випадку, якщо ви лягаєте спати в один день, а прокидаєтесь – в інший. В ідеалі потрібно лягати до 11 години вечора, тоді організм зможе отримати максимальну кількість мелатоніну, гормону сну. Серотонін – попередник мелатоніну. Тому чим більше мелатоніну буде вироблятися, тим краще в результаті ви будете себе почувати.

Питний режим

У перехідний період організм особливо потребує достатньої кількості рідини через сухість в приміщеннях. Якщо ви хочете бачити здорову і зволожену шкіру природного кольору в дзеркалі, не зловживайте цим правилом.

Фізична активність

Навіть якщо ви не фанат спорту і тренування в залі наводять на вас паніку, завжди можна знайти рішення: вийдіть на одну зупинку раніше, щоб пройтися пішки, не користуйтеся ліфтом, протягом дня старайтеся потроху розминатися, а вранці робіть невелику зарядку.

Серотонін безпосередньо пов’язаний з триптофаном – амінокислотою, яка допомагає гормону радості наповнити наш організм. М’язова активність збільшує вироблення триптофану. Не дарма кажуть, що рух – це життя.

Фототерапія – лікування світлом

Відсутність достатньої кількості сонячного світла збільшує ризик розвитку депресивних станів. А за зиму рівень серотоніну значно падає. Фототерапія, при якій пацієнти піддаються впливу сонячного світла, – чудовий спосіб для підтримки його на належному рівні.

Ліки

У деяких випадках при діагностованій фахівцями серотоніновій недостатності лікар може призначити лікарські препарати, БАДи, що містять вітаміни групи B, триптофан і його похідні. Їх застосування можливе тільки за призначенням. Також на ринку вже існують ін’єкції серотоніну, але незабаром очікуються рішення і у вигляді таблеток або навіть пластирів.

Дієта

Серотонін активізується в головному мозку, кишечнику і тромбоцитах крові. Використовується для передачі повідомлень між нервовими клітинами. Тому важливо вживати в їжу продукти, що містять триптофан, які допоможуть збільшити вироблення серотоніну природним способом. У їх числі: лосось, курка, індичка, яйця, шпинат, насіння, кедровий горіх, арахіс, кунжут, сир, молоко, йогурт, сир, бобові, гриби, соєві продукти.

Виконуйте ці прості рекомендації кожного деня – і ви помітите, як ваша зовнішність зміниться, а життя наповниться яскравими фарбами.

Читайте також: 4 табу перед сном, які викликають безсоння і нездоровий колір обличчя


Не пропустіть