Експерти: інтенсивні фізичні вправи небезпечні для деяких людей

Американська асоціація серця опублікувала заяву, в якій припускає, що люди із серцевими захворюваннями, а також ті, хто не займається фізичними вправами регулярно, ризикують отримати інфаркт або інсульт при інтенсивних тренуваннях, пише Вона з посиланням на Medical News Today.

Користь фізичних вправ для здоров’я підтвердило вже не одне дослідження. В статті, опублікованій в European Journal of Preventive Cardiology сказано, що фізичні навантаження зменшують смертність від проблем із серцем на 35% і смертність загалом на 33%.

Деякі науковці навіть стверджують, що фізичні вправи через їхню ефективність слід розглядати, як лікарські засоби. Оскільки ця інформація стала загальновідомою, все більше людей займаються фізичними вправами, в тому числі й інтенсивними.

Хоча користь фізичних навантажень годі заперечити, вони можуть також нести ризики для певних груп людей.

Професор фізіології в Університеті Вейна Баррі А. Франклін сказав: “Вправи – це медицина. Поза всяким сумнівом середні та інтенсивні фізичні навантаження добре впливають на загальний стан серцево-судинної системи. Однак, як і в медицині, більше – не завжди краще. Надлишок фізичних вправ може спричинити серцевий напад, особливо, коли вони виконуються малоактивною людиною, чи людиною з явною або недіагностованою хворобою серця”.

Формулюючи свої рекомендації, медики врахували результати понад 300 досліджень. Зрозуміло що більшості людей варто займатися фізичними вправами, їхня користь значно переважає ризики.

Як висновок автори заяви додають, що людям, які хочуть підвищити рівень фізичної активності, варто розпочати з легкого режиму тренувань і нарощувати кількість та інтенсивність вправ поступово. Наприклад, якщо людина веде сидячий спосіб життя, їй варто розпочати з регулярної ходьби. Пізніше можна перейти до пробіжок. Людям же з серцево-судинними захворюваннями радять узгоджувати свій режим тренувань із лікарем.


Не пропустіть