Чому з’являються прищі і як від них позбутися

З’їж щось «заборонене» – прищ, доторкнешся до обличчя брудними руками – прищ, розхвилюєшся – прищ. Часом, здається, що «гість» може завітати тоді, коли йому заманеться. Наша стаття розповість вам, чи так це насправді і як протистояти прищам.

Звідки беруться прищі?

Не варто шукати одну єдину причину виникнення прищів. Її просто-таки не існує. Як правило, їх появі сприяють відразу декілька взаємопов’язаних між собою факторів: наприклад, зміна кількості шкірного сала, зростання кількості ороговілих лусочок на поверхні шкіри, активна запальна реакція.

Також у всіх людей на поверхні шкіри є мікроорганізми (пропіонбактерія Акне, бактерія malassezia).

Загострення можуть провокувати тригерні фактори: куріння, стреси, нестача сну, деякі харчові продукти (молочні, солодкі).

Викликати запаленн на обличчі також можуть ендокринні захворювання, гормональні порушення та порушення роботи травної системи, прийом деяких ліків, використання невідповідної косметики.

Якщо висипання у вас з’являються регулярно – це вагомий привід відвідати лікаря-косметолога або дерматолога. На первинному прийомі фахівець визначить лікувальну тактику ведення пацієнта з урахуванням тих факторів, які провокують загострення на шкірі.

Як позбутися від прищів?

Якщо ми говоримо про точкові епізодичні висипання (наприклад, чорні точки, почервоніння, поодинокі білі «жировички»), то в цьому випадку лікар підбере для пацієнта засоби для домашнього догляду з професійних косметичних ліній. У них набагато вища концентрація активних компонентів, вони більш ефективні. Зазвичай, в їх складі є гліколева, молочна кислота, сірка, екстракт зеленого чаю, вітамін А.

Якщо запалень на шкірі багато, то в домашній догляд додають антибактеріальні, протимікробні препарати. Можна використовува: міні-патчі від висипань, маски для обличчя «Анти-акне», пом’якшувальні зволожувальні крем-гелі,  сироватки «Анти-акне», гелі проти акне локальної дії, органічні сертифіковані вугільні маски-детокс для обличчя для комбінованої і жирної шкіри тощо.

Також пацієнтові можуть бути рекомендовані різні апаратні процедури:

  • Мікролазерний пілінг для покращення рельєфу шкіри, згладжування пор, усунення ороговілих лусочок, які є однією з причин акне.
  • Шліфування Halo Glow для сяйви шкіри і усунення постакне (рубчиків, які з’явилися після невдалої спроби видавити прищ самостійно).
  • Плазмотерапія Regen Lab – дуже добре допомагає боротися з видимими запаленнями і перешкоджає появі нових.

Як можна боротися з прищами?

Деякі пацієнти люблять очищати шкіру «до блиску, до скрипу». Але треба пам’ятати, що при запаленнях користуватися пілінгами і скрабами не рекомендується. Так ви лише погіршуєте ситуацію.

Спроби людини видавити прищ або чорну крапку самостійно, стоячи перед дзеркалом, загрожують великою проблемою. Чорна точка може запалитися і стати дуже болючою. І, швидше за все, на її місці сформується елемент постакне.

Джерело woman.rambler
Не пропустіть