7 неочевидних ознак того, що ти вже перехворіла коронавірусом

Епідемія коронавірусу йде на спад, але шанс заразитися ще є – менший у тих, хто вже ним перехворів. Ось тільки як дізнатися, чи це трапилося з тобою? Вірус міг супроводжуватися не тільки поширеними симптомами, але й іншими ознаками – деякі вельми несподівані.

Ти хворіла в лютому

У Китаї зараження почалося в січні. Вважається, що в інші країни вірус став проникати значно пізніше, не раніше весни. Але це тільки офіційно. Ніхто точно не знає, коли почалося поширення по світу в невеликих кількостях. Тому якщо в лютому у тебе були симптоми застуди або грипу (температура, млявість, кашель, нежить), можливо, так проявив себе коронавірус. Просто про нього тоді ще не знали.

У тебе був висип на руках або ногах

Симптом так званих «ковідних пальців» не найчастіше, але запросто може говорити про те, що ти вже перехворіла. Характеризується червоною висипкою і лущенням на пальцях рук або ніг, або ж появою на шкірі судинної червоно-синьої сітки. він частіше проявляється у дітей і молоді. Інших ознак вірусу при цьому може не бути.

Твій шлунок працював неправильно

Як не дивно, одна з частих ознак коронавірусу – діарея, хоча вона і рне викликає респіраторні захворювання. У когось саме проблеми зі шлунком могли бути єдиним  симптомом зараження.

Читайте також: Вчені назвали найменш схильну до коронавірусу групу крові

У тебе були підозри на інсульт

Він може вражати не тільки літніх, а й молодих людей. І він міг бути ознакою зараження Covid-19. Раптова слабкість, помутніння свідомості, запаморочення – так міг проявити себе коронавірус.

Кон’юнктивіт, який з’яився раптово

Якщо ти один раз прокинулася з почервонілими очима і вирушила в аптеку за краплями від кон’юнктивіту , так теж міг проявитися коронавірус. Це один з найрідкісніших можливих симптомів.

На якийсь період ти втрачала смак і нюх

Таке теж могло трапитися в самому початку епідемії. Втрата нюху і смаку згодом стала одним з найбільш поширених симптомів вірусу. Хоча вона може бути ознакою та інших патологій, наприклад, алергічної реакції. Інші симптоми могли бути при цьому відсутніми.

Хтось із твоїх знайомих був заражений

Навіть якщо ти спілкувалася з кимось зовсім недовго і ця людина дізналася про свій діагноз пізніше, коли всі вже сиділи вдома на самоізоляції, ти легко могла заразитися. Інфікування коронавірусом у багатьох протікає зовсім безсимптомно – так, що вони навіть не підозрюють про це. При цьому близька людина могла хворіти також без зовнішніх проявів або ж, навпаки, у важкій формі – це не означає, що тобі теж потрібно було чекати складного перебігу захворювання.

Читайте також: Вчені назвали симптоми коронавірусу, які можна сплутати з іншими порушеннями

Чи потрібен тобі тест на антитіла

Якщо у тебе є сумніви щодо того, заразилася ти вірусом чи ні, однозначно розвіяти їх допоможе тільки тест на антитіла. Організм виробляє на інфекцію імунну відповідь різного ступеня, і саме це може показати результат тесту.

Однак те, що ти вже перехворіла, ще не означає, що ти не можеш заразитися повторно. Відсоток тих, хто хворів двічі, дуже низький, але шанс все ж є. До того ж поки що точно не вивчено, як довго триває вироблений імунітет. Тому варто бути обережною і дотримуватися всіх заходів профілактики .


Не пропустіть