5 правил осіннього підживлення полуниці

Велика і соковита садова полуниця вимагає догляду: рясного поливу, обрізання і грамотної підгодівлі. З початком осені і до настання холодів потрібно внести під кущі необхідні мінерали і мікроелементи, які допоможуть полуниці перезимувати. Починати підгодівлю слід з кінця серпня після обрізки сухого листя.

Коров’як

Підживлення поживними елементами на початку осені пропускати не можна, так як після сезону плодоношення кущів необхідно запастися вітамінами. Вносити можнатільки той продукт, що повністю перебродив та в розведеному вигляді. Коров’як, розкладаючись, гріється, тому може спалити ніжне коріння рослини.

Для приготування коров’яку слід третину відра коров’ячого або кінського гною змішати в ємності з 10 л води, залишити на 14-16 днів в бляшаному відрі для того, щоб добриво перепріло. Змішувати настій з водою потрібно в пропорції 1/10.

Спочатку потрібно вровести полив кущів полуниці водою, після чого треба підгодувати кореневу систему, намагаючись не потрапляти на листя. Після процедури краще замульчувати міжряддя повністю перепрілим гноєм, щоб речовини кілька років постачали рослини поживними речовинами.

Пташиний послід

В кінці літа для підживлення рослин підходить пташиний послід. Головне правило успішної обробки: послід – агресивна речовина, яка може чинити негативний вплив на кореневу систему садових рослин. Щоб хімічні речовини в його складі не пошкодили полуницю, підгодівлю потрібно поєднувати з рясним поливом рослин.

Необхідно 0.5 кг курячого висушеного посліду засипати в бляшану ємність, залити 6 л теплої води, дати масі настоятися при плюсовій температурі 3-4 дні без кришки. Підливати кущики варто під сам корінь. Щоб поживні речовини проникали глибше в грунт, потрібно попередньо зробити невеликі ямки і зробити полив кущів полуниці.

Попіл

Ближче до жовтня, коли погодні умови погіршуються, а температура знижується, настає час для фінальної підгодівлі полуниці. Процедура необхідна, так як отримані поживні речовини дозволять ягодам комфортно перезимувати. Деревний попіл багатий фосфором і кальцієм, які необхідні для імунітету полуниці. Також речовина захищає рослину від шкідників і надає допомогу у формуванні квітів культури.

Для городніх процедур підходить деревний попіл з молодих і здорових дров. Попадання фарби, лаку або пластмаси в деревний попіл може привести до того, що рослина загине. Найпростіший спосіб – внести перетлівший попіл в сухому вигляді: підсипати порошок до стебел рослин перед перекопуванням. Достатньо 250-300 г пересіяного попелу на 1 кв. м. Для більш глибокого використання потрібно розвести попіл в відрі теплої води, перемішати і влити по 0.5 л під корінь.

Зелень кропиви

Пекуча кропива багата залізом. Заповнити ємність нарізаною кропивою на 2/3 об’єму, залити водою, залишивши відстань шириною з долоню, щоб при бродінні маса не виливалася за кромку. Дати розчину відстоятися протягом 10 днів. Після закінчення розчинити 1 частину концентрату в 10 частинах води. Якщо в ємність додати трохи хліба, збільшиться вміст калію.

Селітра калійна

Калійна селітра – дієвіше мінеральне з’єднання, яке стане заміною для попелу. Селітру вигідно купувати на ринку або в магазині і використовувати в розведеному або сухому вигляді. Оптимальна форма – розчинити 15 г калійної селітри в 10 л нехолодной води і полити полуницю, не зачіпаючи листя.

Підживлення, проведене у вересні після збирання врожаю до перших холодів, дозволяє полуниці комфортно пережити зиму. Особливо важливий для кущів фосфор, кальцій і калій. Важливо пам’ятати, що краще використовувати підгодівлю з меншою концентрацією, ніж перестаратися і погубити рослину.


Не пропустіть