Як часто потрібно здавати аналізи?

Завдяки сучасній медицині кожна людина може швидко отримати інформацію про стан свого організму та діагностувати певні захворювання на початку їх розвитку. Але часто багато людей звертаються до лікаря саме тоді, коли хвороба вже набуває явної форми. Профілактичний огляд та здача аналізів крові і сечі дозволяє отримати потрібні дані про здоров’я та хвороби, щоб зрозуміти, як правильно лікуватися.

Існує певний перелік лабораторних аналізів, який лікарі рекомендують здавати як мінімум раз на рік, навіть якщо вас нічого не турбує, адже іноді саме це може допомогти зберегти та врятувати ваше життя.

 Такі аналізи включають в себе:

  1. загальний аналіз крові,
  2.  аналіз крові на вміст глюкози,
  3.  загальний аналіз сечі,
  4. електрокардіограму,
  5. рентгенографію чи флюорографію органів грудної клітки.

Кров досліджується після того, як її беруть із пальця чи вени. А лікар, звертаючи увагу на лейкоцити та ШОЕ, може встановити діагноз щодо запального процесу в організмі. Кров на вміст глюкози аналізується у такий же самий спосіб, але натщесерце. Підвищений рівень глюкози вказує на те, що у людини може розвинутися цукровий діабет, що викликає порушення роботи різних органів тіла.

Загальний аналіз сечі може також вказати на цукровий діабет або на проблеми з нирками та органами сечостатевої системи. Якщо сеча містить велику кількість лейкоцитів, це вказує на розвиток запального процесу.

Електрокардіограма покаже пацієнту, який у нього сердечний ритм та чи правильно взагалі працює серце. А флюорографія чи рентгенографія можуть надати відомості про стан дихальної системи людини та виявити такі захворювання як туберкульоз чи пухлини легень, що допоможе швидко розпочати лікування.

Кожна людина, у якої є хронічні захворювання, має слідкувати за їх перебігом, і за потреби здавати такі аналізи, як біохімічний аналіз крові, який вказує на стан нирок, печінки, підшлункової залози та жовчного міхура, та аналіз на вміст холестерину у крові, щоб перевірити перебіг порушення процесів обміну та застою судин.

Також не завадить раз на рік чоловікам та жінкам перевірятися на наявність онкоклітин статевої системи. Чоловіки мають здавати кров на онкомаркери передміхурової залози, а жінки – яєчників та грудей. Якщо людина має хвороби щитовидної залози та гормональні розлади, то рекомендується також раз на рік робити аналіз крові на вміст ТТГ, Т3 вільного та Т4 вільного.

Будь-які лабораторні аналізи крові та сечі можна здати у медичній лабораторії “CSD”, яка надає повний спектр послуг з лабораторної діагностики по всій Україні та забезпечує індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Усі ці дослідження не лише допоможуть лікарю правильно діагностувати захворювання, а також, якщо потрібно, направити до певних фахівців для подальшого лікування.

Бережіть себе та дбайте заздалегідь про своє здоров’я, для того, щоб потім не втрачати час та зайві гроші на лікування задавнених хвороб.


Не пропустіть