Як спекти ідеально рівний бісквіт

Моя найкраща подруга обожнює робити торти для близьких у свята, та й просто іноді балувати рідних і друзів смачною випічкою. Правда, так було не завжди. Пам’ятаю, як ми разом вчилися випікати бісквіти на кулінарних курсах і яким тоді для нас це було випробуванням.

Справа в тому, що на курси записувалися в основному вже досвідчені господині, які хотіли лише вдосконалити свої навички. Ми ж вчилися готувати з нуля, і нам доводилося самим освоювати всі ази приготування страв та десертів, в тому числі і тортів. У той час як у інших виходили ідеально рівні і пишні бісквіти, ми постійно витягували зі своїх духовок як не тріснуті коржі з височенними горбками, то коржі, які “сіли” посередині.

Але врешті-решт нам все-таки вдалося дізнатися, як готувати бісквіт ідеально рівним і повітряним, і сьогодні ми поділимося секретами його приготування з тобою.

Як випікати бісквіт

Перше і найголовніше, що потрібно зробити, – це добре збити тісто. Якщо в результаті ти хочеш отримати високий і повітряний бісквіт, не шкодуй сил на його приготування. В жодному разі не слід переривати процес збивання тіста, і не варто залишати його просто стояти, інакше результат тебе точно розчарує.

Багато жінок перед тим, як поставити бісквіт випікатися, спочатку розігрівають духовку і в цей час займаються підготовкою форми для випічки. Це одна з найпоширеніших помилок. Добре збите тісто потрібно вилити в заздалегідь підготовлену форму і відразу поставити в холодну духовку,  і тільки після цього увімкнути нагрів.

Оптимальна температура випікання залежить від того, яка в тебе духовка, але якщо ти новачок в приготуванні випічки, то краще постав температуру від 160 до 180 градусів.

Ще один лайфхак: перед тим як поставити тісто в духовку, накрий форму фольгою, зробивши в ній невеликі проколи для того, щоб виходило повітря.

Щоб корж рівномірно пропікся всередині і не пошкодився зовні, обов’язково став форму на центральну полицю. Це повністю виключить ймовірність того, що бісквіт трісне зверху або підгорить знизу.

Поставивши тісто в духовку, просто забудь про нього мінімум на півгодини. По закінченні цього часу можеш відкрити духовку і прибрати фольгу.

Раніше відкривати духовку не варто, інакше через потік холодного повітря ніжний бісквіт просто “впаде”. Щоб не отримати тонкий солодкий млинець замість пишного бісквітного коржа, утихомир свою цікавість і наберися терпіння.

Стандартний час випікання збільшується приблизно на 10 хвилин, хоча, якщо врахувати те, що тобі не доведеться чекати, поки духовка розігріється, в результаті ти витратиш стільки ж часу, скільки і завжди.

 

Джерело Так Просто

Не пропустіть