Небезпечна косметика: чому важливо розбиратися у значках на упаковці

Напевно ти помічала: на задній стороні косметики намальовані дивні на перший погляд символи. Вони позначають різні речі – від складу упаковки до терміну придатності продукту. Щоб через необережність не почати використовувати прострочений засіб, вивчи уважно нашу добірку.

Значок з відкритою кришкою і цифрою розгадати найпростіше – це кількість місяців, які вказують скільки часу засіб зберігається після відкриття крему. Після закінчення терміну продукт неефективний. Крім того, він може бути небезпечним для тебе і викликати алергію. Для зручності радимо позначати на упаковці, а краще на самій банку дату, коли ти відкрила крем або сироватку.

Абревіатура EAC на упаковці косметики говорить про те, що марка отримала державну сертифікацію або декларацію відповідності на свою продукцію.

Всілякі значки з милими зайчиками і підписом Cruelty free дають зрозуміти, що ця косметична марка не тестує свої засоби на тварин. Крім того, в цю ж концепцію входить пункт, що забороняє використання сировини тваринного походження.

Використання цього знака зараз набирає обертів. Він означає, що косметика, на якій він зображений, виконана з переробленої сировини або те, що упаковку можна повторно переробити.

Цей знак наносять на вироби, які виготовлені з пластику і піддаються промисловій переробці. У центрі трикутника стоїть цифра, а внизу – літерне позначення матеріалу, з якого виготовлена упаковка. Таке маркування косметичних засобів полегшує сортування використаної тари для подальшої обробки.

Наприклад, якщо в середині трикутника стоїть цифра 2, а під нею літери PE-HD, то упаковка зроблена з поліетилену низького тиску. Саме цей матеріал найчастіше використовується для упаковки шампунів та інших пінних засобів. І, до речі, його не так складно переробити.

Зустрічається тільки на косметиці та означає, що упаковка і засіб призначені саме для цього виду продукції.

Наявність напису на упаковці свідчить про те, що косметика органічна і натуральна, не гарантує, що всі інгредієнти були вирощені за необхідними правилами. Шукай на упаковці знаки або штампи організацій, які перевіряють все – від місця вирощування інгредієнтів до кінцевого продукту. Як правило, це група COSMOS, ECO CERT, USDA ORGANIC, ICEA та інші.

Джерело cosmo

Не пропустіть